Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

35 milliót kaphatnak az olimpiai bajnokok

2012. augusztus 17. 14:40 // Forrás: MTI
Az előző olimpiához képest közel kétszer annyit, 35 millió forintot kaphatnak a Londonban aranyérmet nyert magyar sportolók.

Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy javaslatuk szerint a második helyen végzettek 25, a bronzérmesek 20 millió forinttal lehetnek gazdagabbak, míg a negyedik helyezettek 15, az ötödikek 10, a hatodikak nyolc, a hetedikek négy, a nyolcadikak pedig kettő milliót kaphatnak.

A páros számokban sikeresen szerepelt versenyzők fejenként az elért eredményért járó összeg 90 százalékát, a négyfős csapatok a pénzdíj 80, a 13-15 fős gárdák a 70 százalékát kapnák meg. A sportolókat felkészítő szakemberek a juttatás 60 százalékában részesülnek, ez egy keretösszeg, a sportági szövetség tehet javaslatot a személyekre.

A MOB előterjesztését a kormánynak kell jóváhagynia. Hétfőn, az augusztus 20-i állami ünnepnapon köszöntik a londoni olimpián legsikeresebb sportolókat, szeptember közepén pedig állami fogadásra kerül sor a Parlamentben.

Négy évvel ezelőtt, a pekingi játékok alkalmával az aranyérem 20, az ezüst 18, a bronz pedig 16 millió forintot ért. A MOB London előtt nem hozta nyilvánosságra a pénzdíjat, mert a szervezet megítélése szerint ez gátolta volna az eredményességet.

A MOB most igyekezett arányosítani, nagyobb értéket tulajdonítani az aranynak, valamint arra is figyelt, hogy akik csapatban nyernek az olimpián, azoknak a díjazása csak minimálisan térjen el az egyéni sportágakban győztes versenyzők jutalmazásától.

A magyar sportolók Londonban nyolc arany-, négy ezüst-, és öt bronzérmet nyertek, ezzel Magyarország az összesített éremtáblázat 9. helyén végzett.

vehir.hu
további cikkek
Futball, barátság, emlékezés – első alkalommal rendezik meg a GÖRÖGIMI Emléktornát vármegyei foci Futball, barátság, emlékezés – első alkalommal rendezik meg a GÖRÖGIMI Emléktornát Vasárnap első alkalommal rendezik meg Veszprémben a GÖRÖGIMI Emléktornát, amelyen öt, a legendás játékvezetőhöz kötődő csapat lép pályára, hogy méltó módon tisztelegjenek a veszprémi sportember emléke előtt. A nap megemlékezéssel kezdődik, a mérkőzések pedig a Városi Stadion munkacsarnokában várják a szurkolókat. ma 11:48 Tizenhárom érem Budaörsről küzdősportok Tizenhárom érem Budaörsről A VESC-Weapon Group grappling versenyzői a hétvégén részt vettek a 7. UWSKF kempo-világbajnokságon Budaörsön. Az indulók mind dobogóra állhattak, így összesen négy arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet szereztek Faragó Attila és Békési Gergely tanítványai. ma 11:09 Veszprém mozgásban — megérkezett a Life&Style magazin téli kiadása Life&Style Veszprém mozgásban — megérkezett a Life&Style magazin téli kiadása Amikor Veszprém elnyerte a Sportrégió 2026 címet, bennünk is egyértelművé vált, hogy a következő lapszámnak a helyi sportélet erejét kell megmutatnia. Ez a város úgy működik, hogy egészen váratlan pillanatokban futunk össze olyan fiatalokkal és élsportolókkal, akik országos vagy nemzetközi szinten is kiemelkedőt nyújtanak. Köztünk járnak, mégis más ritmusban élnek: olyan fegyelmet és koncentrációt hoznak magukkal, amely ritkán látható a hétköznapokban. ma 10:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.