Szilágyi Zoé blogbejegyzésében megfogalmazott kritikáira is választ kaptunk.
– Honnan jött a kiállítás ötlete?
– Mindenekelőtt szeretném kihangsúlyozni, hogy ez nem egy emlékkiállítás lesz, annak valóban egy nagy galériában, akár a Műcsarnokban lenne a helye, ebben teljesen egyetértek Zoéval. Sőt, úgy gondolom hogy már életében megérdemelt volna egy ilyen lehetőséget. Az ötlet pedig a képkedvelő látogatóinktól származik, többen is jelezték, hogy szívesen látnának egy ilyen tárlatot nálunk. Magángaléria lévén nekünk elsősorban a látogatói igényeket kell kiszolgálnunk. Egyébként elmondhatom, hogy Szilágyi László messze a legtehetségesebb az itt kiállított művészek közül.
„HA ...már akkor legalábbis egy Műcsarnokos emlékkiállitás dukálna, vagy egy Ludwig múzeumbéli, nagymenő művészetörténésszel vagy nagystilű művész újságiróval.”
– Hogy gyűjtötték össze ezeket a képeket, és milyen szempontok alapján válogattak?
– Főleg magángyűjtőktől kaptuk a festményeket, illetve olyan intézmények is segítették a kiállítás létrejöttét, mint a Laczkó Dezső Múzeum vagy a megyei könyvtár. Mindenféle képeket befogadtunk, vannak fiatalkori alkotások, portrék, életképek, és berendeztünk egy meglepetésszobát is, amiről egyelőre nem szeretnék semmit elárulni. A tárlat persze messze nem teljes, egy igazi nagyszabású, mindenre kiterjedő kiállítás megszervezéséhez bő egy év kellene.
„AZ viszont már GÁZ, hogy a megnyitót a POLGÁRMESTERI AULÁJÁBAN rendezik meg /Lackó GYŰLÖLTE az ilyen helyeket , agressziv lett tőlük!-akkor MIÉRT?”
– A városházára egyébként egyetlen képet sem viszünk, minden itt, a galériában lesz látható. Egyetlen – technikai jellegű – oka van annak, hogy a megnyitót a hivatal aulájában tartjuk, mégpedig hogy a galériában nem férne el annyi ember, ahányra számítunk.
– Az első dolog, ami nekem feltűnt, hogy a meghívón a Szilágyi László név szerepel. Nem túl hivataloskodó ez?
– Tény, hogy Veszprémben ő mindenkinek csak Lackó volt, ő maga is ezt szerette, de a művészettörténészek Lászlóként jegyzik, nem gondolom hogy Budapesten Lackózzák őt. Kevés olyan művészt találunk a művészettörténetben akiket nem a saját „hivatalos” nevükön ismerünk. Emellett a szülők is azt kérték, hogy a László név jelenjen meg a kiállítás kapcsán.
„Lackó mig élt mindég mondta hogy nem becsülik meg eléggé munkásságát, de azt is megjegyezte fájdalmas cinizmussal, hogy: »halálom után a művészettörténészek elemzik majd, jó pénzért!«”
– Zoé miért az utolsók között kapott meghívót a megnyitóra?
„ezt a meghivót nm is én kaptam hanem harmadkézből jutottam hozzá- ! UPDATE: kaptam végül én is egy meghivót de hogy ki küldte az rejtély maradt., feladó nem volt feltűntetve, kézzel cimezték...”
– A nyomtatott meghívókat egyszerre adtuk postára, így nem voltak „elsők és utolsók”. Az viszont tény, hogy amikor korábban e-mailben kiküldtük a meghívókat, több címről is érkezett automatikus visszajelzés a sikertelen kézbesítésről – köztük volt Zoé címe is.
A tárlat megnyitója csütörtökön 17:30-tól lesz a városháza aulájában.