– Azért hívtuk életre ezt az állandóan bővülő csoportot, hogy a kultúrában, azon belül a zenében, a vizuális képzőművészeti ágakban, a színjátszásban és az irodalom területén alkotó vagy tevékenykedő, vagy azt pártoló természetes, illetve jogi személyeknek biztosítsunk egy közösséget, illetve közösségi teret – mondta el érdeklődésünkre Gecs Mónika, az egyesület egyik alapító tagja. Hozzátette, céljuk e személyek, szervezetek munkásságát segítve összefogni, koordinálni és értéket képviselni.
Terveik között szerepel egy olyan bázis, kulturális összművészeti műhely létrehozása, ahol lehetőség nyílik alkotni, egyben az alkotást megjeleníteni. Reményeik szerint ez nagyban segítheti és támogathatja a Veszprém megyében alkotókat és előadókat, biztosítva számukra a munkájukhoz szükséges infrastruktúrát és az egyesület tagjainak segítségét.
Trócsányi Gergely, Gecs Mónika és Süle Zsolt egy megbeszélés alkalmával
– A bázis létrehozása után tematikus estek szervezését tervezzük, különböző művészeti ágak prominenseinek rendszeres jelenlétével, akiktől az utódok kérhetnek tanácsokat kötetlen beszélgetés formájában, esetleg előadásokkal egybekötve. Olyan szabadidős, kulturális programok, kiállítások, koncertek, nyári táborok, szakmai képzések, mesterkurzusok szervezését tervezzük továbbá, melyek jelentős turisztikai vonzerővel bírhatnak. Lebonyolításuk város- és térségi marketing szempontjából is kedvező lehet Veszprémnek – véli Gecs Mónika.
Kreatív, formabontó, hiányt pótló programcsomagokat készítenek és megjelennek vele akár önálló szervezésben vagy más programokhoz társulva. Fontosnak tartják, hogy nem szeretnének konkurenciaként fellépni, csupán megpróbálják megjelenésükkel definiálni és bemutatni a különböző művészeti ágak jelenlétének miértjeit.
A rendezvények formabontó jellege abból adódik, hogy eltérő művészeti megnyilvánulások és alkotások külön-külön, illetve fúzióban is alakot öltenek, illetve adott esetben közös munkák is megszületnek a művészetek közötti párbeszéd révén. Fontos küldetés megtalálni az utat az idősebb generációtól a legfiatalabbakig oktatáson és személyes összejöveteleken keresztül – hangzotatják a tagok.
Több neves művész és alkotó is kezdeményezésünk mellett áll: Debreczeny Zoltán festőművész, a Nyitott Műterem alkotói, így P. Kovács Péter festő-szobrász, Győrfi András festőművész, Baumann Béla és Pászti György fotográfusok. Zenészek közül többek között Trócsányi Gergely (Hollywoodoo), Nyakas Krisztián (LGT Emlékzenekar, Colorado, Gyöngyhalász, Mozizenekar, Swing-Swing, Fillmore Est), Nagy Gergő (Bluesberry, Mozizenekar), Süle Zsolt (LGT Emlékzenekar, Mozizenekar, Story Rock and Roll Zenekar) és Reider László (Rubber Puppet) is a tagok között szerepel.
Csoportunk egyesületté formálása még zajlik, de addig is elkezdtük tevékenységünket fenti céljaink megvalósításához – húzta alá Gecs Mónika. Első megjelenéseik a következő hónapban lesznek, 8-án a füredi Vaszary Villában, aznap este még a a veszprémi Pannónia Étteremben, 12-én pedig a Dubniczay Palota, Csend Napja programjában.
Kapcsolódó oldal: www.vekkord.hu