Két korosztályban bizonyít

2013. május 1. 11:14
A veszprémi Kalocsai Péter magabiztosan nyerte meg a fiatal teniszezők legrangosabb hazai seregszemléjét.

Április 27-28-án rendezték meg Budapesten a HPS-Top Series nemzetközi teniszverseny első fordulóját, a Playmax Opent, amely itthon a legrangosabb megmérettetésnek számít a fiatal teniszezők körében. A viadalon 83 fiatal sportoló vett részt három korcsoportban.

Kalocsai Péter

A címvédőként érkező tízéves Kalocsai Péter – akit tavaly az év teniszezőjének választottak Magyarországon – ezúttal „csak” a saját korosztályában indult. A korábbi versenyekhez hasonlóan itt is magabiztosan teniszezett, az egész verseny során mindössze egy game-t vesztve ismét a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

A fiatal tehetség fél évvel ezelőtt kezdett versenyezni a tizenkét évesek között is. Az utóbbi időben itt is szép eredményeket ért el: Fehérváron győzni tudott, a Budapesti „European Tennis Center” kupán háromszor, a szintén fővárosi „Minorex” kupán pedig kétszer szerzett bronzérmet. A nála idősebbek mezőnyében januárban már az országos ranglista 24. helyén állt.