Májusi dzsúdó-sikerek

2013. május 27. 20:19 // Forrás: Horváth László
A Veszprémi Judo SE versenyzői májusban is számos versenyen bizonyították felkészültségüket.

Május első hétvégéjén rendezték Budapesten a Glóbusz Budapest Kupát, amely Közép-kelet Európa egyik legnagyobb utánpótlásversenye.  Az idei évben 1040 versenyző gyűlt össze a viadalon, ahol Horváth László Levente az Ifi korosztály 50 kg-os súlycsoportjában ötödik helyezést ért el.

A május második hétvégéjén Mogyoródon rendezték a 2000-2001-es születésűek országos diákolimpiáját, ahol Hajdu Balázs aranyérmet szerzett.

Hajdu Balázs a dobogó tetején

Május 12-én (vasárnap) Győrszentivánon rendezték a II. regionális rangsor versenyt. A veszprémiek több mint húsz fővel utaztak el. Remek versenyzések után szinte mindenki felállhatott közülük a dobogó valamelyik fokára.

Aranyérmet szereztek: Frantál Nádor, Németh Bulcsú, Piri Bendegúz, Csuta Krisztián, Jászvári Erik. Makarász Dóra, Takács Regő, Fülöp Bence, Kékesi Szabolcs.
Ezüstérmet szereztek: Hergovics Soma, Fehér Olivér, Hajdu Balázs, Hergovics Luca, John Dávid.
Bronzérmet szereztek: Décsy Dávid, Schreyer Viktor, Kékesi Péter.
Ötödik helyezett: Répási Áron.