Eddig soha nem látott részletességű fotókat tett közzé a NASA a Naprendszer kilencedik bolygójáról szélén kóválygó kőszikláról.
A szondát hosszas tervezés és fejlesztés után 2006. január 19-én indították útra, a Plutó feltérképezését célzó projekt a kilencvenes évek elejéig nyúlik vissza. Közel évtizedes utazás után a New Horizons a tervek szerint elérte a Plutót és legnagyobb holdját, a Charónt, és az égitestekről nagyfebontású képeket küldött vissza a Földre.
1930. február 18-án Clyde Tombaugh azonosította először a Plutót, és gyorsan kikiáltották a Naprendszer kilencedik bolygójának, mely címét 2006-ig őrizte. A Plutóról az 1950-es években úgy vélték, hogy a Neptunusz holdja volt, melyet annak legnagyobb holdja, a Triton lökött ki pályájáról. A Pluto azonban sosem kerül közel a bolygóhoz, így e feltételezés nem bizonyítható.
A Pluto - a fenti képen is látható - szív alakú foltjának létezéséről egészen a hét elejéig nem tudtunk. Már csak azért sem, mert a New Horizons érkezéséig a legjobb képünk a törpebolygóról egy - enyhén szólva - nem túl részletgazdag felvétel volt, amit a Hubble űrteleszkóp készített. Mutatom: