Az ORFK összesen 132, a szaksajtó által csak „szupertraffipaxnak” nevezett készüléket szerzett be, amiket országszerte fix helyekre telepítenek. A szoftverek finomhangolásával meggyűlt a baja a rendőrség informatikusainak, a tesztidőszakban számos anomáliát produkáltak a droidok. Ha azonban sikerül tökéletesre csiszolni a technikát, okkal retteghetnek az autósok: a kamerák a gyorshajtáson kívül mindenféle szabad szemmel látható (biztonsági öv, záróvonal, kötelező haladási irány) szabálysértést is figyelnek, sőt, rendszám alapján a biztosítást és a forgalmi engedélyt is ellenőrzik.
Azt semmiképp nem állíthatjuk, hogy az új telepített traffipaxokat furfangosan elrejtették volna a rendőrök, az eplényi csillagkapun kényelmesen elférnek a forgalmat figyelő kamerák (irányonként három!!!).
A Totalcar közösségi együttműködéssel egy Google Maps alapú térképen gyűjtötte össze az új telepített sebességmérőket. Megyénknek is jutott néhány:
- Eplény, 82-es út
- Litér, 72-es út belterületi szakasza
- 77-es út, tótvázsonyi kereszteződés
- 8-as út, Bakonygyepes és Ajkarendek között
- Tapolcafő, 83-as út
- Sümeg, 84-es út
A megyét elhagyva is hamar találkozhatunk a mérőberendezésekkel, például a 71-es úton Vonyarcvashegy györöki végén, vagy a 84-esen Káldon és a sárvári elkerülőn. A 84-est egyébként kifejezetten sűrűn megszórták, Sopronig ugyanis további két eszköz (Lövőn és Kópházán) vár a gyanútlan áldozatokra.
Irodalmi nézetkülönbség
Az elmúlt egy évben, amióta a szupertraffipaxok szóbeszéd tárgya lettek, a rendőrség közlekedésrendészeti osztályának szakemberei számtalanszor felhívták a sajtó figyelmét arra, hogy a Traffipax egy sebességmérő eszköz márkaneve, azt köznévként használni olyan, mintha a cipő helyett minden lábbelit adidasnak neveznénk. A Magyar Tudományos Akadémia nyelvészei minden bizonnyal másképp gondolják, A magyar helyesírás szabályai legújabb kiadásában ugyanis köznévként, a sebességmérő készülék szinonimájaként szerepeltetik a traffipax szót.