A projekt alapvető célkitűzése, hogy a nagy hagyományokkal rendelkező keszthelyi Georgikon kutatóbázisa és K+F eszközrendszere felzárkózhasson a XXI. század nemzetközi tudományos kiválósági műhelyektől alapvetően elvárt műszaki színvonalhoz. A fejlesztések komplex, egymásra épülő elemeket és modulokat is tartalmaznak a kutatásoknak teret biztosító épületek-, kísérleti üvegház-, kiszolgáló létesítmények felépítésétől, a mezőgazdasági jellegű gépek, automatizált berendezések, különböző K+F eszközök, kémiai analitikai műszerek, biológiai anyagvizsgálati és molekuláris genetikai eszközök beszerzéséig.
A növénytudományi kutatások infrastruktúrájának megvalósuló fejlesztése a korszerű molekuláris biológiai, biotechnológiai módszerekkel megalapozott növénynemesítés révén lehetővé teszi, a növényi betegségekkel és kártevőkkel szembeni rezisztenciát magukban hordozó, szaporítóanyagok előállítását, amely az alacsony környezeti terheléssel járó új termesztéstechnológiai és növényvédelmi eljárások kidolgozásával párosulva hozzájárulnak a nagy hozzáadott értékű egészséges és helyi élelmiszerek előállításához, azok piacra jutásához.
Az elnyert támogatással összefüggésben 7 új kutató alkalmazása került megtervezésre, akik számára lehetőség nyílik modern eszközökkel történő tudományos munkába való bekapcsolódásra, támogatva ezáltal kutatói életpályájuk kiteljesedését.
A fejlesztés megteremti a nagy nemzetközi kutatási hálózatokhoz történő kapcsolódás lehetőségét is, valamint nemzetközi K+F+I pályázatok pénzügyi forrásainak sikeresebb elérését, lehívását.
A projekt kifejezett célja az innovációban érdekelt hazai agrár- és élelmiszeripari vállalkozások K+F szolgáltatási igényeinek kiszolgálása, beleértve a kis- és középvállalkozásokat is.
Végül, de nem utolsó sorban a támogatásból megvalósuló projekt pozitív hatást fogy gyakorolni a Pannon Egyetem keszthelyi Georgikon Karának tudományos kisugárzására, mind regionális-, mind nemzetközi dimenzióban.