A projekt várhatóan az érintett három kar képzési és kutatási tevékenységének minden szintjén hasznosul, és eredményei számos formában jelentkeznek. Az új, világszínvonalú infrastruktúra a műszaki, a természet- és élettudományok területén dolgozó kutatók számára nemzetközi jelentőségű tudományos eredmények elérését és ezek publikálását segíti, valamint a nemzetközi kutatási pályázatokban való sikeres részvétel esélyét növeli. A tervezett “szolgáltató laboratórium” új perspektívákat nyit az anyagvizsgálatban a régió más felsőoktatási intézményei (Széchenyi Egyetem, Nyugat-magyarországi Egyetem), kutatóintézetei (MTA ÖK BLI, MTA CsFK GGI) és ipara (Herend, Continental, Valeo, Alcoa-Köfém, Balluff, MOL) számára.
A projekt célja olyan laboratórium létrehozása, amely a változatos elektronmikroszkópos technikák csaknem teljes spektrumában világszínvonalú szolgáltatást nyújt.
Ennek érdekében elvégzendő feladatok:
- a műszerekkel szemben támasztott igények definiálása,
- a telepítésükhöz szükséges feltételek megteremtése,
- a műszerek telepítése, a laboratórium működési rendjének kialakítása,
- a laboratórium által képviselt tudományos és K+F potenciál széles körben való megismertetése, ezáltal a műszerek felhasználói körének kialakítása, és
- a szakmai utánpótlás folyamatos képzése.