Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Buli reggel hatkor

2017. február 12. 18:30
Létezik egy univerzum, ahol akkor kezdődik a buli, amikor másutt általában véget ér.

Kétségtelen, hogy van abban valami izgalmas, amikor akkor érsz haza a szórakozásból, amikor a világ még épp csak ébredezik, és minden lassú és csendes. A fiatalság bohósága ez, a tudat, hogy még duzzad benned az erő és bármire képes vagy. És most nem arra gondolok, amikor kettős látással botorkálsz haza a lakásodig, hanem mondjuk arra, amikor átszeled a fél országot, hogy egy napot eltölthess a kedvenc fesztiválodon, és reggelig tényleg tiéd az egész éjszaka, mert csak hajnali 5-kor jön az első vonat, vagy amikor öt óra tánc után is lelkes vagy.

A hagyományos bulikultúra persze épp inkább az első verziót vetíti elénk: éjfélig-hajnali egyig alapozás, aztán másnapra virradóra végre el lehet indulni a szórakozóhelyre, ahol még megfejeljük kicsit a jókedvet, hogy három-négy órával később rendesen elázva térjünk nyugovóra.

Ezzel a tradícióval mennek szembe azok az alternatív kezdeményezések, amelyek reggel 6:30 és 9:30 közé teszik a buli idejét, az alkoholt és egyéb tudatmódosító szereket pedig szigorúan kizárják. A legismertebb közülük is talán a Morning Gloryville, aminek magyarországi mutációja Pesthajnal néven indult pár évvel ezelőtt, kisebb-nagyobb sikerrel.

Az eredetileg Kelet-Londonban startolt Morning Gloryville-t két jó barát hozta létre, akik a húszas éveik végére egész egyszerűen megcsömörlöttek a bulizásnak azon fajtájától, ahol az emberre még mindig ferdén néznek, ha a Mit iszol? kérdésre azt mondja: Csak egy kólát. Pedig féktelenül és felszabadultan tombolni akkor is lehet, ha az ember ereiben nem csörgedezik whisky.

A Morning Gloryville-en és társain italként egészséges gyümölcsleveket és kávét szolgálnak fel, az unalomnak viszont ugyanúgy nem adnak teret: mintegy a reggeli edzés kötetlenebb, pörgősebb, játékosabb formájaként zene szól, a táncparketten a legkülönbözőbb arcok ropják, akinek pedig úgy tartja kedve, jógázhat, de masszázst is kérhet, vagy gyermeki énjét felszabadítva majomhintázhat és ugrálhat.

Amolyan buli ez szelíd motorosoknak, akik nem vágynak arra, hogy szombat hajnalban a padlóról kelljen felsikálni őket, de nem is otthonülő típusok, és van bennük elég kíváncsiság a formabontó dolgok iránt, no meg egy nagy adag bátorság is.

Merthogy bizonyos szempontból kell ahhoz némi rátermettség, hogy valaki akár egy hideg téli reggelen is felkeljen ötkor és kimozduljon – elsősorban a komfortzónájából. Természetes fényben fürdőző teremben, a gátlásokat oldó alkoholos pohár nélkül ugyanis sokan igencsak elveszettnek érzik magukat, pedig aki folyton csak arra támaszkodva tud ellazulni, az valószínűleg az élet más területein sem fogja könnyedén venni az akadályokat.

Szóval egy ilyen élmény önbizalmat is adhat (ebben egyébként segítenek a beépített „tánckatalizátorok”, akik pontosan arra vannak képezve, hogyan csábítsanak bulizni), és nem mellesleg egy nagy adag nyitottságot. A kezdeményes alapítói szerint a reggeli "ereszd el a hajam" partik egyik legjobb tulajdonsága, hogy képes a legkülönbözőbb rétegeket és korosztályokat összehozni, és valódi közösségi élményként funkcionálni.

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen különleges, egészen más, oldott hangulatú napindító után felfrissülve, lelkesen sokkal könnyebb a hétköznapi tevékenységeket teljesíteni.

Bertalan Melinda
további cikkek
Senki sem nézi, de mindenki látja – bizonyítottan tévéfüggő a magyar Hétvezér Senki sem nézi, de mindenki látja – bizonyítottan tévéfüggő a magyar A csattanót az elején lelövöm: minden korosztályt beleértve a magyarok átlagosan 4 óra 49 percet tévéznek egy nap. Ezzel hazánk a top 10-ben van világszinten, ami azért is furcsa, mert egyre többször hangzik el a mondat: „Nekem tévém sincs, vagy már rég felmondtam a kábelszolgáltatónál. Csak a Netflix van.” Akkor mégis hogyan jön ki a matek? Kik ezek a tévéfüggő emberek és mit néznek a fekete dobozban? 2024. április 22. 1:29 Hófehérke kakaó színű, Shakespeare Júliája pedig afro-amerikai – klasszikus-kedvelő egyenlő rasszista? Hófehérke kakaó színű, Shakespeare Júliája pedig afro-amerikai – klasszikus-kedvelő egyenlő rasszista? Valamikor réges-régen egy királynő ült az ablakánál, varrogatott és közben nézte, hogy hullik a hó. Megszúrta az ujját, és pár csepp vére az ablakpárkányon gyűlt hóra esett. Míg a vért nézte a havon, azt kívánta, hogy bárcsak olyan gyermeke születne, akinek bőre fehér, mint a hó, az ajkai pirosak, mint a vér, és a haja fekete, akár az ében.    2024. április 14. 22:06 A vegán életmód és a fogadtatása Eszter A vegán életmód és a fogadtatása Nem, ez nem egy táplálkozási tanácsadás lesz arról, miként érdemes jó és megfelelő tápanyagú termékeket a szervezetünkbe vinni, csupán azon tapasztalatokat osztom most meg, amelyekkel egy kezdő, félig vegán szembesülök az elmúlt időszakban, ami a környezet reakcióját illeti. 2024. április 7. 22:50 A húsvéti dekorációk valójában a közösségről szólnak A húsvéti dekorációk valójában a közösségről szólnak Avagy hogyan hat a szezonális településszépítés az ott lakókra.   2024. március 31. 21:20

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.