Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. május 14. Bonifác
2025. május 14. Bonifác

Mire jó a kineziológia?

2017. augusztus 17. 4:30 // Forrás: fotó: igazabolszerelem.hu
A kineziológia kifejezés a görög kinesis (mozgás) és a logosz (tudomány) szavakból ered, alternatív stresszoldó, személyiség-és képességfejlesztő módszer.

A kineziológiai kezelés célja a jelenbeli és múltbeli stresszek feloldása speciális korrekciós technikák segítségével. A test energiaellátásának helyreállításával annak öngyógyító mechanizmusa aktivizálódik.

A módszer kidolgozása dr. George Goodheart nevéhez fűződik, aki az 1960-as években kezdett foglalkozni vele. Akkoriban általános gyakorlatnak számított, hogy csak a túl feszes, fájó izmot masszírozták. Azonban bármilyen mozgást végezzen is egy izom, egy másik izom vagy izomcsoport is kapcsolódik hozzá. Vagyis az izmok párban dolgoznak: az egyik megfeszül, a másik ellazul. Goodheart rájött arra, hogy a görcsös izom kezelésével a másik izom tónus nélkül marad, nincs ellentartó erő, s így visszaáll az eredeti görcsös állapot. Goodheart kidolgozta az izomtesztelés módszerét annak vizsgálatára, hogy egy adott izom képes-e funkcióját teljesíteni.

Az izomteszt a kineziológiában visszajelző rendszert képez. Az izomtónus változás vizsgálata segít bennünket a tudatalattiban lévő események, traumák hozzáférhetővé tételében. A tesztelés során vizsgált izom az egész szervezettel összeköttetésben van, aktivizálja az idegeket, s szoros kapcsolatban van az agyműködéssel. Az izomtesztelés segítségével lehívhatjuk az agyban tárolt információkat. Mély szinten valamennyi tapasztalat benne van a test és az agy memóriájában, s rendezésre vár. Izmaink lekapcsolnak, „elgyengülnek” stressz, kellemetlen emlék, érzés hatására.

Amikor izomtesztelést végzünk, a két agyfélteke működését koordináljuk, és egyensúlyozzuk ki, ugyanis sok probléma forrása az agy két féltekéjének kiegyensúlyozatlansága.

A kineziológia segít minden stressz okozta problémánál. Ezek lehetnek önértékelési problémák, kapcsolati/párkapcsolati problémák, tanulási nehézségek, félelmek, szorongás, depresszió, magas vérnyomás, allergia, asztma - a sort hosszan lehetne folytatni.

Az első kezelés után beindul az öngyógyító folyamat, nagyon gyakran tapasztalható azonnali változás, azonban igazi javulás 4-5 oldás után várható.

Ma már a kineziológia egy gyűjtőszóvá vált, számos irányzata jött létre. Magyarországon 1997 óta a természetgyógyászathoz tartozó hivatalosan elismert szakma. Ahhoz, hogy ma valaki kineziológus lehessen, teljesíteni kell az egészségügyi és természetgyógyászat alapmodulokat, majd végig kell járni a kineziológia tanfolyam különböző szintjeit.

A kineziológia egyik fontos képviselője a hazánkban élő Carol Ann Hontz, aki Végtelen lehetőség című művében számos gyógyulás történetét meséli el.

tokos bianka
tokos bianka
tokos bianka
Tokos Bianka
további cikkek
conclave-sistine-chapel
conclave-sistine-chapel
conclave-sistine-chapel
A katolikus egyház nem egy demokratikus szervezet, mégis rendíthetetlenül működik A konklávé hamarosan elkezdődik, az egész világ a Vatikánra figyel, ahol, ha felszáll a fehér füst, emberek százmilliói fogják ünnepelni a megválasztott új pápát. Pedig ez a folyamat nélkülözi mindazt, amit a klasszikus demokráciáról gondolunk. 2025. május 4. 16:08
kínai verseny
kínai verseny
kínai verseny
Humanoid robotok is indultak a kínai futóversenyen Néhány nappal ezelőtt a pekingi félmaratonon humanoid robotok is versenybe szálltak az emberek ellen. Persze nekik könnyű, a mérnökök kifelejtették a zsírpárnákat a tervezésből, sokkal kevesebb súlyt kell cipelniük. Igaz, még így is az emberek győztek. De mire is jó ez? 2025. április 21. 11:43
1744230036368
1744230036368
1744230036368
„Mindenkinek a teste érdekes valahogyan” Jenny Saville kortárs brit festőművész portréiból és aktjaiból nyílt kiállítás a bécsi Albertina múzeumban. Megér egy kirándulást. 2025. április 14. 21:50
varosi_magany
varosi_magany
varosi_magany
Értheti egy veszprémi, hogy mit jelent a városi magány? Huszonegyedik századi nagyvárosi emberek lelkét szétcincálja a magány. Aztán szépen lassan a szervezetüket is. Van olyan ország Európában, ahol külön minisztérium foglalkozik ezzel a problémával. De vajon Veszprémben mennyire csap meg a magány szele, amikor kilépünk a lakásunk ajtaján? 2025. április 7. 15:23

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.