A veszprémi polgármester kifejtette, a 2016-ban a kormánnyal megkötött Modern Városok Program a város életének valaha volt legnagyobb fejlesztési lehetősége, melynek egyik legnagyobb előnye, hogy nem irányítottan kapott a város pénzt, hanem helyben, az igények szerint dőlt el, hogy mire mennyit költenek.
A Veszprémet érintő fejlesztésekről elmondta, „időarányosan szépen haladunk” a programok megvalósításával: a veszprémi uszoda alapkövét hamarosan leteszik, az állatkerti rekonstrukciót, a Felsőörs és Alsőörs irányába vezető kerékpárutakat és a belső útgyűrű átkötéseinek építését pedig még az idén elkezdik. Kevésbé látványos, de fontos momentum, hogy a jégcsarnok és a Veszprém Aréna bővítési tervei is elkészültek.
Rákossy Balázs, az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár hangsúlyozta, hogy a Modern Városok Programon belül az uniós források felhasználása a 23 megyei jogú városban "menetrend szerint halad". A pályázatok nagy része megszületett, és számos közbeszerzés zajlott le. „Arra számítunk, hogy a következő hetekben és hónapokban szemmel láthatóan megjelennek a fejlesztési források felhasznált elemei.” Hangsúlyozta: az MJVSZ és a kormány között meglévő jó partnerség jelenti a garanciáját annak, hogy a programokat sikeresen végre tudják hajtani.
Szita Károly, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke úgy fogalmazott, a Modern Városok Program a valaha volt egyik legjelentősebb várospolitikai program Magyarország életében. 2010 előtt kritikus volt az önkormányzatok működése, ám a kormány az 1300 milliárd forintos adósságkonszolidációval és a 2011-es önkormányzati törvénnyel kiszámíthatóbba és nyugodtabbá tette az önkormányzatok működését. „Bárki bármit mond, ezek nélkül összeomlott volna az önkormányzati rendszer”- mondta.
Cser-Palkovics András, a Megyei Jogú Városok Szövetségének társelnöke (Székesfehérvár polgármestere), szerint az életminőséget javító, a vidéket megerősítő programok és fejlesztések csak biztonságban hajthatók végre, amelyet a jelenlegi kormány garantál.
A héten Veszprémben tartották a Megyei Jogú Városok Szövetségének 51. ülését, melyen Orbán Viktor és Kósa Lajos is felszólalt. A két napos tanácskozáson több miniszter és uniós biztos mellett a megyei jogú városok polgármesterei, az Állami Számvevőszék, Magyar Fejlesztési Bank, a Magyar Államkincstár, a T-Systems és az MVM Zrt. képviselői és vezetői is részt vettek.