Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 23. Kelemen
Veszprém
5°C
2024. november 23. Kelemen
Veszprém
5°C

Hogyan lehetünk sikeresek? – tippek, módszerek

2018. szeptember 6. 4:00 // Forrás: forbes.hu
„Okosan kell dolgozni, nem sokat” – hangzik az oly sokszor szajkózott karriertipp. De mégis hogyan dolgozzunk „okosan”?

Mike Maddock, a Forbes.com külsős szerzőjének legsikeresebb barátai minden nap elkészítenek két listát. Lássuk, mit rejtenek ezek az emlékeztetők!

Az egyik lista segítségével kitisztulhatnak előttünk a mindennapi feladatok. Esténként érdemes felírni magunknak, hogy mi lesz a teendő másnap. Mindezeket próbáljuk meg fontossági sorrendbe állítani, így a lényeges dolgok sosem fognak elmaradni.

A másik lista gondolatban játszódjon le: alvás előtt mindig gondoljuk végig, hogyan kellene megoldanunk, kezelnünk problémáinkat, majd aludjunk rá egyet. Ébredéskor, miután a tudatalattink már eleget dolgozott, könnyebben megválaszolhatjuk kérdéseinket. Főleg a reggeli zuhanyzás adhat ihletet a problémamegoldásra, hiszen amellett, hogy jobb esetben kipihentek vagyunk, a monoton, megszokott tevékenység felszabadítja agyunkat, így kreatívabb gondolatok támadhatnak bennünk.

igenelet.huigenelet.hu

Először tehát listázzunk, majd kezdjünk el ténylegesen dolgozni! Hogyan végezzük munkánkat, hogy minél sikeresebb eredményt érjünk el?

Rachel Ritlop 6 tippjét követve kevesebb idő alatt, de ugyanakkor hatékonyabban dolgozhatunk:

Mérjük az időnket!
Nem elég, hogy listát írunk, a teendőkhöz határidőket is szükséges szabni. Ezáltal később már könnyebben felmérhetjük, hogy mennyi idő alatt tudjuk a különböző feladatokat teljesíteni.

Jelöljünk ki célokat!
Mielőtt bármihez hozzáfogunk, fogalmazzuk meg magunknak a célt: mi lesz az eredménye, ha elkészülünk a munkával? Emellett értsük meg a szándékot: miért dolgozunk vele? Kellő motiváció gyűjtése után pedig tisztázzuk a munkaköröket is: ki mivel veszi ki a részét a projektből?

Rendszerezzük az időnket!
Érdemes a munkánkat naptárban vezetni: beosztani a napokat, heteket, hónapokat, így könnyebben tudunk előre tervezni; akár a munka és a magánélet között is megtalálhatjuk az egyensúlyt.

Készítsünk új e-mailezési stratégiát!
Az értesítések miatt is dolgozunk manapság túl sokat, hiszen amikor kapunk egy üzenetet, rögtön azzal a munkával kezdünk el foglalkozni, és félbehagyjuk a másikat. Csináljunk az e-maileknek napi vagy heti címkéket, könyvtárakat, rakjuk be oda őket, és csak az előre kijelölt időben kezdjünk el velük dolgozni!

Ne kezdjünk semmit nulláról!
Időpocsékolás mindig mindent a nulláról kezdeni, nem kell mindig kereket feltalálni. Mielőtt nekiállunk egy munkának, keressünk fel valakit, aki már jártas az adott témában, és tud nekünk segíteni!

Jegyzeteljünk!
Sokszor zavarnak meg minket munka közben, és előfordulhat, hogy amikor visszazökkennénk, már nem is tudjuk, hogy hol tartottunk – írjuk fel részletesen, így később akadálytalanul folytatódhat gondolatmenetünk!

Ezek a tippek általánosságban hasznosak lehetnek. Nem szabad viszont elfeledkeznünk arról, hogy minden egyéniség másképpen dolgozik, mindenkinek más tipp segíthet jobban céljai elérésében. Próbáljátok ki, hogy melyik válik be számotokra!

Ágel Zita Krisztina
további cikkek
A magyarok ötöde szerint az egyedül élők magányosak és boldogtalanok életmód A magyarok ötöde szerint az egyedül élők magányosak és boldogtalanok Minden ötödik ember gondolja azt, hogy az egyedül élők többnyire magányosak és boldogtalanok, és közel ugyanennyien vélik úgy, hogy egyedül élni kiszolgáltatottsággal jár, mert baj esetén nincs kihez fordulni – derül ki az Egyedülfekvők.hu megbízásából készült reprezentatív felmérésből. 2024. november 11. 10:45 Tabusítás helyett legyen közügy a demencia! egészség Tabusítás helyett legyen közügy a demencia! Ma Magyarországon 250-300 ezer ember is érintett lehet a demencia tüneteiben, ennek felismerésében pedig az egyik legnagyobb szerepe az idős emberek hozzátartozóinak van. Persze léteznek olyan szakmai szervezetek is, akik azt a célt tűzték ki, hogy a társadalomban széles körben felhívják a figyelmet a demenciára. A közelmúltban Veszprémbe látogatott a Feledhetetlen Alapítvány Ne feledd! Napja, itt beszélgettünk a demenciáról dr. Kázár Ágnessel, az alapítvány elnökével és a téma szakértőjével. 2024. november 5. 21:14 Egy-másfél évvel megelőzik kortársaikat azok a gyerekek, akiknek rendszeresen olvasnak mesét közélet Egy-másfél évvel megelőzik kortársaikat azok a gyerekek, akiknek rendszeresen olvasnak mesét Egy-másfél évvel megelőzik az életkoruknak megfelelő fejlődési elvárásokat azok az általános iskolások, akiknek rendszeresen olvastak mesét – többek között ilyen „kézzelfogható” előnye van annak, ha egy család beilleszti a meseolvasást a mindennapokba. 2024. november 4. 12:53 Minden harmadik magyar felnőtt plüssjátékkal alszik életmód Minden harmadik magyar felnőtt plüssjátékkal alszik A plüssök különleges szerepet játszanak az életünkben: a REGIO JÁTÉK friss kutatása szerint a magyar felnőttek kétharmadának van olyan plüssállata, amelyhez személyes emlék fűződik, és minden harmadik felnőtt rendszeresen plüssfigurával alszik. 2024. október 17. 11:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.