Először is vegyük sorra azokat a tényezőket, amelyek az átlagos munkák és az egészen extrém foglalkozások cseréjének közvetlen okozói. Az egyik a globális felmelegedés, a másik a népességnövekedés, és a harmadik a technikai fejlődés. Mondani sem kell, mindhárom jelenség állandó napirendi téma, mégis nehéz elképzelni, hogy az életnek mennyi apró szegmensét befolyásolja, megváltoztatja.
A digitális világ fejlődése miatt előfordulhat, hogy virtuális ügyvédekre, rendszerezőkre vagy adatkezelőkre lesz szükség.
A környezet fokozottabb védelme érdekében megjelennek a klíma-visszafordító szakemberek, vagy az időjárás módosítását ellenőrző rendőrök. A kutatócég szerint az idősödő társadalom kiszolgálására memóriabővítő sebészekre és testrészkészítőkre lesz igény. A robotika és a plasztikai sebészet fejlődése teszi majd lehetővé szervek és testrészek előállítását.
Feleslegesadat-kezelő a következő foglalkozás. Erre azért lesz szükség, mert az emberekről egyre több információ gyülemlik fel online, viszont ezektől biztonságosan kell megszabadulni, hogy ne lehessen az adott személyiséget lenyomozni, felkutatni.
Azoknak az embereknek, akik a közösségi hálózatok használata során sérültek, szociális „networking” munkások segítik fejlődésüket.
A számomra legijesztőbbet hagytam utoljára, ami nem más, mint a virtuális tanár, amely az osztálytermekben helyettesíti az oktatót. Az ezzel foglalkozó szakemberek oktatási háttérrel rendelkeznek, és a programozás sem lesz tőlük idegen.