A könyv bemutatásának felvezetéseként Heiter Sándor, a Jeruzsálemhegyi Baráti Kör elnöke beszélt, aki a visszaemlékezés, a múltidézés jelentőségét hangsúlyozta. A kötet fontossága lehet, hogy ha már nem lesz kitől kérdéseket feltenni – jelen esetben Jeruzsálemhegyről –, kéznél lesz a negyedik kötet is.
Boross István, a Levéltár igazgatója elmondta: „mindig ünnepi pillanat, amikor új kiadványt engedhetünk útnak.” A könyv (nemcsak anyagi, de szellemi) támogatásáért a Veszprém Város Önkormányzatának, a Nemzeti Levéltárnak, és a Jeruzsálemhegyi Baráti Körnek mondott köszönetet.
Brányi Mária alpolgármester köszöntőjében a kötet sikerének titkáról beszélt, miszerint a városrész történetének személyes hangvétele a kulcs, hiszen amellett, hogy történelmi utazáson vehetnek részt az olvasók, még családi történetekbe is betekintést nyerhetünk.
Márkusné Vörös Hajnalka egy kisebb kedvcsináló elődást tartott az érdeklődőknek. Megtudtuk, a könyvben számos olyan név és család szerepel, melyek ugyan közismertek, benne vannak a köztudatban, de történetüket nem ismerjük. A kutatások eredményeképpen a kötetben a városrész fejlődése is nyomon követhető.