Gombóc Artúr, Csukás István mesefigurája híres csokoládé imádó. Ismert monológjában elhangzik: valójában mindegy is, hogy kerek, szögletes, tömör, édes, keserű, mogyorós, töltött, tavalyi vagy idei az a csoki, minden olyan csokoládét szeret, amit csak készítenek a világon.
A gombócfesztiválon ugyan tavalyi, szögletes vagy üreges falatokkal biztos nem találkozunk, de a rendezvényen a sós és édes gombócok legtöbb típusát megkóstolhatjuk, így a gombóckedvelők a mákos csokis gombóctól, a bakonyi húsos gombócig válogathatnak a sokszínű kínálatból.
A hagyományos ízek iránt rajongóknak a túrós vagy kefíres, illetve a szilvás vagy sárgabarackos gombócot ajánlják, az ínyencek viszont erdei gombamártásos krumpligombócot vagy meggymártásos gombócot is kérhetnek a tányérukra.
A gombócokat támogatói gombóc jegyért lehet megvásárolni: a jegyeket előzetesen a sátor oldalánál található asztaloknál vehetjük meg.
A programon ugrálóvár és fa játékok is várják a gyerekeket, miközben a színpadon táncos, zenés produkciókkal szórakoztatják a közönséget. Szombaton Gyopáros Alpár kormánybiztos és Ovádi Péter országgyűlési képviselő köszöntötte az érdeklődőket, majd a 2000-es évek magyar dance és pop slágereinek egyik fő alakja Rony adott koncertet. A színpadon a folklór és a populáris blokkok váltják egymást, így a fiatalabb és idősebb látogatók is találhatnak kedvükre való programot.
Ovádi Péter köszöntőjében elmondta: mi sem bizonyítja jobban, hogy egy rendezvény sikeres mint az, hogy idén tizenegyedik alkalommal rendezik meg. Hozzáfűzte, hogy mostanra a Gombócfesztivál egy igazi térségi fesztivállá nőtte ki magát, ami abból is látható, hogy délután négykor még kígyózó sorokban álltak a gombócokért az emberek.
"Gratulálok a szervezőknek és Bakonynána közösségének, hiszen egy ilyen rendezvényt kizárólag egy összetartó közösség tud megszervezni."
Gyopáros Alpár kiemelte, hogy kisalföldi gyerekként mindig szívesen jön a hegyek közé, így kifejezetten örült a meghívásnak, majd elmondta, hogy az ilyen rendezvényeknek a szórakozáson kívül más előnye is van.
- A rendezvényeken találkozunk a polgármesterekkel, jegyzőkkel, a lakossággal és az adott településre érkezve beszélgethetünk helyi problémákról, igényekről, amelyekkel a Magyar Falu Program tovább fejlődhet - fogalmazott.
- A kistelepülések népesség megtartó erejét próbáljuk növelni, megállítani azt a népességcsökkenést, ami az elmúlt évtizedekben a falvakat jellemezte és ennek érdekében olyan programokat indítunk el, mint a falusi CSOK, amivel komoly vissza nem térítendő támogatáshoz juthatnak azok a fiatal párok, akik falvakban szeretnének letelepedni, otthont teremteni, családot alapítani. A programhoz tartozik még a mellékutak fejlesztése vagy azok a pályázatok, amelyeket kifejezetten kis települések számára írtunk ki és amelyben Bakonynána már duplán is nyertes, hiszen két pályázaton is sikeres volt. Továbbra is arra biztatom nemcsak Bakonynánát és a Nána településeket, hanem minden hazai falut és kisvárost, hogy érdeklődjenek, tegyenek javaslatokat és pályázzanak, mert közös célunk, hogy a magyar falvak megmaradjanak- zárta szavait a kormánybiztos.