A mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyarok nem lehetnek csoportnegyedikek, ugyanakkor ha legalább 28 lőtt gól mellett minimum öt góllal nyernek, akkor csoportelsők. Minden más esetben az esti román-cseh mérkőzéstől függött, hogy hányadikok lesznek.
A helyszínen mintegy 1500 magyar szurkoló buzdítása közepette kimaradt helyzetekkel és nagy védésekkel indult a csata. Az első gólt Görbicz Anita szerezte büntetőből az 5. percben. Átvészelt emberhátrány után a németek fordítottak, miközben Zácsikot Soós váltotta átlövőben. Állandósult a döntetlen körüli állás, pedig Zapf hétméteresét Herr kirúgta. Ahogy feljavult a védekezés, sikerült ellépni 8-6-ra, és volt labda a 9-6-hoz is, de Vincze ziccert rontott.
Szucsánszki és Szekeres kiállítása alatt nem tört meg a magyar válogatott, hanem kiegészülve új erőre kapott, és ellépett három, majd négy góllal is. Volt ugyan lehetőség a 15-10-hez is, ám Kovacsicz találatát érvénytelenítették a francia játékvezetők. Ez megzavarta a Hajdu-csapatot, és a Ferencvárosban légiós Steinbach, valamint Müller révén a németek a szünetig feljöttek 16-14-re.
A második játékrész elején gyorsan egyenlő lett, és ezután sokáig nem tudott elszakadni egymástól a két gárda. Negyedórával a vége előtt Müller sokadik bombájával 21-21 lett, majd Görbicz válaszul bevágta tizedik találatát. A hajrá elején, 23-22-es német vezetésnél kért időt Hajdu János, és bár az akkor kicsit zavarodottnak tűnő csapat összeszedte magát, nem tudott riválisa felé kerekedni.
Az utolsó percekben Görbiczet kiállították, Szucsánszki góljába pedig belefújt a bíró, majd belemenést ítélt Soós ellen. A vitatható szituációkból a németek jöttek ki jobban, a végjátékban pedig Kiss hiába fogott két fontos labdát, Müllerrel szemben ő is tehetetlen volt.
Az utolsó támadás, egygólos hátrányban a magyaroké volt, Görbicz büntetőt dobhatott, Woltering kapus azonban védett. Ezzel elmaradt a pontszerzés, a németek pedig százszázalékos mutatóval végeztek a csoport élén.
D csoport, 5. (utolsó) forduló:
Németország-Magyarország 27-26 (14-16)
Újvidék, 2200 néző, v: C. és J. Bonaventura (franciák)
gól: Müller 13/3, Althaus 5, Steinbach 4, Naidzinavicius 2, Zapf 1, Lang 1, Geschke 1, illetve Görbicz 12/5, Tomori 4, Kovacsicz 3, Vérten 2, Szucsánszki 2, Soós 2, Bulath 1
A vereség azt jelenti, hogy a magyarok csoportjukban a második vagy harmadik helyen végeznek.
Hajdu János, a magyar csapat szövetségi kapitánya: "Remek meccs volt, sok tanulsággal. Ez a vereség felér egy győzelemmel. Amiért jöttünk, a nyolcaddöntő, most következik. A németek elleni találkozó jól szolgálta a kieséses szakaszra hangolódást. Soós beállításával dinamikusabb lett a csapat, és Görbicz is hatékonyabban tudott játszani."
Soós Viktória: "Jobban örülnék neki, ha most a németek gratulálnának nekünk. A következő meccs lesz a legfontosabb, amire már tanulnunk kell az eddigi hibáinkból."
Heine Jensen, a németek szövetségi kapitánya: "Nagyon jó meccs volt, két egymást jól ismerő csapattal. Nagyon egyformák voltunk, hol mi, hol a magyarok vezettek 1-2 góllal. Egy kicsivel szerencsésebbek voltunk, Woltering remekül védett és a végén megfogta Görbicz büntetőjét. Eddig mind az öt mérkőzésünket megnyertük, de most jön a kieséses szakasz, már nem lehet hibázni."
Korábban: Tunézia-Ausztrália 24-15 (12-8) később: Románia-Csehország 19.15
Az állás: 1. Németország 10 pont/5 mérkőzés, 2. Románia 6/4 (103-73) 3. Magyarország 6/5 (143-114) 4. Csehország 4/4 (121-106) 5. Tunézia 2/5 6. Ausztrália 0/5