Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. július 22. Magdolna
Veszprém
29°C
2024. július 22. Magdolna
Veszprém
29°C

Az esztendő legjobbjait díjazták

2014. február 11. 17:56
„A következő hét év infrastruktúra fejlesztésének egyik kiemelt területe a sport lesz” – ígérte Porga Gyula polgármester a városi sportévnyitón.

Hétfőn este az impozáns Hangvillában díjazták a tavalyi évben kiemelkedően teljesítő utánpótláskorú és felnőtt veszprémi sportolókat, csapatokat, edzőket és testnevelőket.

Porga Gyula köszöntőjében a közösséghez való tartozás fontosságáról beszélt, hozzátéve véleményét, mely szerint egy városhoz való identitást leginkább a sporton keresztül lehet megélni.

– Nem biztos, hogy 2013 az aranyéve volt ennek a közösségnek. Pedig az edzők, sportolók tavaly is ugyanúgy dolgoztak, mint egy évvel korábban, de sokszor tizedmásodperceken, centimétereken vagy éppen egy kapufáról kipattanó labdán múlt a siker. Éppen ezért idén is büszkék lehetünk az elvégzett munkára, sikerekre – hangsúlyozta városunk polgármestere, aki szerint bár nehéz összehasonlítani a különböző sportágakban elért sikereket, mégis fontos, hogy értékeljék, elismerjék a legjobbakat.

A városvezető reményét fejezte ki, hogy a költségvetésben is meg fog mutatkozni, hogy Veszprémnek fontosak a diák és felnőtt sportolói, edzői, egyesületei.
– Veszprém sportteljesítménye sokkal jelentősebb, mint amit az infrastruktúra feltételez. Most rajtunk a sor, hogy ezt megerősítsük. Az európai uniós forrásokat és a TAO adta lehetőségeknek köszönhetően a következő hét év infrastruktúra fejlesztésének egyik kiemelt területe a sport lesz. Szeretnénk, hogyha a sportolóink olyan körülmények között tudnának dolgozni, amelyre az eredményeik alapján hivatottak – húzta alá.

Az Acro Dance SE és a Bonita Sporttánc Egyesület műsorszáma után a 2012/13-as tanév országos diákolimpiai döntők bajnokait köszöntötték:
Bácskay Zsófia Matild (iskola: Közgazdasági, sportág: diszkosz- és kalapácsvetés, edző: Bácskay Béla, testnevelő: Kavalecz Gábor), Ladányi Fruzsina (Lovassy, síkfutás, Tóthné Stupián Anikó, Molnárné Bácskai Rita), Kovács Olivér (Vetési, síkfutás, Tóthné, Szász Péter), Szögi István (Vetési, sík- és akadályfutás, Tóthné, Vesztergom János), Vetési gimnázium 4x1500m fiú futóváltó (Barabás Gábor, Kilián Dániel, Szögi István, Kovács Olivér, edző: Tóthné, Koós Hutás László, testnevelő: Szász, Vesztergom, Varga Balázs), Jendrassik fiú VI. korcsoportos kézilabdacsapat (Bonyhádi Tibor, Borbély Ádám Zoltán, Bujdosó Bendegúz, Gál Kristóf, Horvácki Márió, Horváth Dániel, Ignácz György, Ligetvári Patrik, Márton Balázs, Pócz-Nagy Dániel, Stranigg János, Szeitl László, Sztárai Péter, Újvári Bence, testnevelő: Salamon István), Jendrassik fiú V. korcsoportos kézilabdacsapat (Bányai Dávid, Csillag Richárd, Füzi Dániel, Hén Krisztián, Horváth László, Kancel Erik, Karajz Máté, Krápicz Mátyás, Ligetvári Patrik, Nemes Richárd György, Rózsavölgyi Gergő, Zana Márk, testnevelő: Salamon).

A futsal meccsekről (is) jól ismert Angel Cheerleaders pom-pom csapatának előadása után a Szabadidő, Diák és Tömegsport Alapítvány díjazta azon sportokat, akik a szakszövetségek által rendezett országos diákolimpia versenyeken első helyezést értek el:
Lovassy VI. korcsoportos női tőrvívó csapata (Lovas Réka, Pulai Zsófia, Sipos Sára, edző: Kocsis Miklós), Pipó Fanni (gumiasztal, Dózsa, Kovács Tamás), Dobos Karolin (gumiasztal, Dózsa, Kovács), Kereszturi Viktória (íjászat, Báthory, Kereszturi Péter), Kuti Balázs (íjászat, Ipari, edző: Kereszturi).

A diáksport területén nyújtott kiemelkedő testnevelői tevékenységéért elismerésben részesült Vesztergom János, Szász Péter (mindketten Vetési), Salamon István (Jendrassik), Molnárné Bácskai Rita, Bagi Péter (Lovassy), Bácskai Sándorné (Báthory).

A hajraveszprem.hu portál által meghirdetett szavazás szerint az MKB Veszprém KC–Világválogatott mérkőzés volt az év legemlékezetesebb sportpillanata, megelőzve az 1. Futsal Club Veszprém 4–1-es győzelmét a Dunakeszi ellen, illetve a HEMO Winner Versenytánc Egyesület remek vb-szereplését.

Veszprém Város Sportjáért emlékplakett vehettek át: Drienyovszki János, a Veszprémi Honvéd SE szakosztályvezetője, Hartig Miklós, az Építők Természetbarát SE aktív sportolója, Mozsdényi József, a VEDAC dobóatléta edzője, valamint Horváth Péter és Marton Balázs nemzetközi minősítésű kézilabda játékvezetők.

A tavalyi évben nyújtott kimagasló sportteljesítményei alapján külön elismerésben részesültek városunk szenior korú sportolói is: dr. Keszthelyi Csaba (erőemelő, TOP-GYM SE, edző: Kupcsik László), Csatári János és Tkálics István (mindketten fekvenyomók, Cholnoky Sport és Szabadidő SE és a Total Fitness, Tálas), Benes Magdolna (dobóatléta, VEDAC, dr. Horváth Márton), Gosztolai Mária (dobóatléta, VEDAC, Páli Viktor).

Az előző esztendőben kiemelkedő eredményt elérő utánpótlás korú sportolók is díjat vehettek át: Pásztor Bence (kalapácsvető, VEDAC, edző: Zentai Tibor), Bácskay Zsófia Matild (dobóatléta, Continent Company SE, Bácskay Béla), Fertig Fruzsina (kalapácsvető, VEDAC, Zentai), Németh Zsanett (birkózó, Veszprémi Dózsa SE, Faragó Zsolt, Izsák Károly).

Azt est csúcspontjaként a legjobb sportolók névsorát ismertették. A hölgyek mezőnyében megosztott harmadik helyezést ért el Kocsis Barbara (kendo, Bakony Kendo és Iaido Club, Eb-3., edző: Balogh Tibor) és Kosztyu Veronika (tékvandó, Veszprémi Taekwondo SE, Eb-2., edző: Sebestyén Pál és dr. Somlai János). Második helyezett lett Brassay Réka (duatlon-triatlon, Veszprémi Triatlon Egylet, ob-győztes, edző: Szentesi Balázs). Zsinórban negyedszer végzett az élen Orbán Éva (kalapácsvető, VEDAC, edző: Zentai), aki országos csúcsának és a felnőtt vb-n elért nyolcadik helyének köszönhetően az év női atlétájának választott a sportági szövetség.

A férfiak között harmadik helyen zárt Szemán Bence (kendo, Bakony Kendo és Iaido Club, a válogatott tagjaként Eb-3. lett, edző: Balogh Tibor). Másodikként végzett Szalai Benjamin (futó, VEDAC, 6. lett az U23-as Eb-n 3000 m akadályfutás, Tóthné). Első helyen pedig Kovács Tamás (maratonfutó, VEDAC, a félmaraton ob-n egyéniben és csapatban is első lett, Szemán János) zárt.

A harmadik legjobb csapatnak járó serleg a Veszprém FC-USE utánpótlás labdarúgó „műhelyét” illette, melynek több játékosa is szerepelt már a különböző korosztályos válogatottakban. A második helyet a VEDAC érdemelte ki, amely az elmúlt négy év eredményei alapján hazánk legeredményesebb atlétikai klubja lett. Az első helyen pedig városunk világhírű férfi kézilabdacsapata, az MKB-MVM Veszprém végzett, mely 2013-ban huszonegyedik alkalommal lett magyar bajnok, és huszonkettedszer hódította el a Magyar Kupát.

Az ünnepség végén Kovács Tamás mondott pohárköszöntőt, majd kötetlen beszélgetésekkel zárult az est.

Zatkalik Dávid
Melczer Zsolt

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.