15°C
15°C

Rákos Patrik bronzérme az ob-n

2014. július 17. 14:32 // Forrás: MTI
A Balaton Úszó Klub tehetsége 8:11.99-es idővel harmadikként ért célba 800 méter gyorson a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság szerdai nyitónapján.

Hosszú Katinka négy éremmel zárta a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság szerdai nyitónapját. A Vasas klasszis versenyzője - aki kérvényezte, hogy a férfiak között is rajthoz állhasson, de a szabályok miatt ezt nem engedték meg  neki - 200 méter pillangón és 400 méter vegyesen győzött, míg 50 méter mellen ezüst-, a 4x200 méteres gyorsváltóval pedig bronzérmet szerzett.

A nap legizgalmasabb döntője - a magyar szövetség beszámolója szerint - éppen a női 200 m pillangó volt, amelyben Hosszú egy elképesztően szoros finisben érintette meg elsőként a falat. A három érmes 12 századmásodpercen belül ért célba, Hosszú mögött Verrasztó Evelyn következett 4 századdal, őt pedig Szilágyi Liliána követte újabb 8 századdal.

4x100 m gyorsváltó:
1. Kőbánya SC (Kozma Dominik, Pulai Vince, Bernek Péter, Cseh László) 3:23.76 perc

4x200 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Böszörményi Bettina, Böszörményi Borbála, Zombai Annamária, Kapás Boglárka) 8:19.89 perc