12°C
12°C

Kovács Tamás megvédte címét

2014. szeptember 14. 16:12 // Forrás: MTI
A férfiak és a nők versenyét is kenyai atléta nyerte, míg a magyar bajnoki címet Kovács Tamás és Erdélyi Zsófia szerezte meg vasárnap a 29. Wizz Air Budapest Félmaratonon, melyen minden korábbinál többen, 13 500-an vettek részt.

A rendező Budapest Sportiroda (BSI) tájékoztatása szerint a tavaly felállított 12 850-es részvételi csúcsot sikerült most megdönteni, s az egyéni indulók számát tekintve is új rekord született, 9250 futóval.

A férfiaknál a kenyai Hillary Maiyo Kimaijo honfitársával, Moses Kipruto Kibirével volt harcban az első helyért, ám a táv második felében már egyedül futott, s 1:05:04 órás eredménnyel nyert, 48 másodperccel megelőzve Kipruto Kibirét. Kovács Tamás harmadik helyen ért célba 1:07:00 órás idővel, s ezzel megvédte országos bajnoki címét.

A nőknél Nancy Nzisa Wambua (1:15:13 óra) óriási fölénnyel győzött, közel három perccel volt gyorsabb a második Erdélyi Zsófiánál (1:17:55 óra), aki a címvédő Papp Krisztina távollétében szerezte meg a bajnoki aranyérmet.