21°C
21°C

VEDAC-os sikerek Siófokon

2014. november 18. 20:52
Ötezer-ötszázan húztak futócipőt a siófoki Aranyparton november 15-16-án, hogy részt vegyenek a Szenzációs Szezonzárón.

A 11. Intersport Balaton Maraton és Félmaraton hétvégéjén harmad, hatod és félmaraton között lehetett válogatni, illetve mindhármat vállalva vasárnap délutánra összejöhetett a 42 195 méter. Idei újdonság volt a szombati félmaratoni betétszám, amely első versenyként létszámával mindjárt a negyedik legnépesebb hazai félmaratonként debütált, több mint 1600 futójával.

Az összetett versenyt Varga Dániel nyerte 2 óra 28 perc 26 másodperccel, a nőknél pedig Merényi Tímea lett az első 2 óra 38 perc 18 másodperces idejével.

A VEDAC nem hiába küldte el versenyzőit a kétnapos eseményre: az egyéni maratonon Fux Dániel ért el 5. helyezést (2:41:05), míg a vasárnapi félmaratonon Brassay Réka 2. lett (1:25:50), míg Kis Áron (1:13:49) egy 3. helyezéssel öregbítette klubja hírnevét.

A Balaton Maraton és Félmaraton hétvégéjén összesen öt és fél ezren búcsúztatták futócipőben az utcai szezont.  Noha a rendező BSI-nek ez az esemény volt hivatalosan a szezonzárója, azért még maradt futás idénre: az iroda a budapesti Corvinus egyetemhez vár december hatodikán mindenkit. Mintegy 2500 mikulásruhába öltözött futóval szeretnék ünnepelni Mikulás napját délután egy 2,7 kilométeres futással.