22°C
22°C

Végh István egyéniben is bronzérmes!

2015. július 30. 19:05
A Veszprémi Úszó Klub tehetsége bronzérmet szerzett 50 m gyorson a Tbilisziben zajló 13. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF). Renkó Evelin nem jutott döntőbe, a fiú kézisek az 5-8. helyért játszhatnak.

A nyitónapon a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként harmadik helyen záró veszprémi úszó 27.68 mp-es időt ért az 50 m-es egyéni szám szerdai döntőben, így újabb bronzérmet szerzett.

Balogh János 16 éves tanítványa csütörtökön 100 m gyorson állt rajtköre. 52.44 mp-es idejével a 13. helyen zárta a középdöntőt, így nem jutott be a fináléba.

A harmadik helyezett Végh István az 50 méteres gyorsúszás döntője után a 13. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) Tbilisziben 2015. július 29-én. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter A harmadik helyezett Végh István az 50 méteres gyorsúszás döntője után a 13. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) Tbilisziben 2015. július 29-én. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolója, Renkó Evelin a 400 méteres síkfutás selejtezőjében – közel egyéni csúcsához – a nyolcadik legjobb időt (56,69 mp) érte el, de nem jutott be a döntőbe.

Korosztályos fiú kézilabda-válogatottunk az „A” jelű csoportban a norvégoktól és a németektől is kikapott, a dánokat azonban legyőzte, így a folytatásban az 5-8. helyért játszhat. A magyar együttes tagja a MKB-MVM Veszprém II-ben szereplő Szita Zoltán is.

Az EYOF-ot kétévente rendezik meg a 14-17 éves korosztály részére. A következő nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak Győr ad otthont 2017-ben.