18°C
18°C

Két nap Debrecenben

2015. szeptember 10. 21:57 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A VEDAC atlétái két arany-, két ezüst- és három bronzérmet szereztek a második alkalommal kiírt Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében.

Szeptember 5-6-án, Debrecenben rendezték a 2. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjét, ahol az első napon húsz, a másodikon pedig tizennyolc versenyszámban mérték össze tudásukat a legjobb hazai atléták. A VEDAC-ot húsz versenyző - tíz férfi és tíz női – képviselte.

Férfi kalapácsvetésben két veszprémi is felállhatott a dobogóra. Az olimpiai bajnok szombathelyi Pars Krisztián mögött Hudi Ákos a második (71.81), Pásztor Bence a harmadik (71.31) helyet szerezte meg. Súlylökésben Páli Viktor bronzérmet szerzett 16.99 méterrel.

Hudi ÁkosHudi Ákos

Férfi 400 méter gáton Bartha László harmadik (54.21), 400 méteren hatodik (49.65) lett. Férfi 800 méteren Kiss Gergő a negyedik (1:54.26), Kovács Olivér a nyolcadik (1:57.46) helyen ért célba. 5000 méteren Kovács Tamás ötödikként (15:10.57) zárt. 3000 méter akadály Nick Márton hatodik (9:45.73), Fux Dániel nyolcadik (10:07.22), diszkoszvetés Mozsdényi Dávid szintén nyolcadik (49.73) lett.

A nők között Kéri Bianka duplázni tudott: 400 méteren 55.28 másodperccel, 800 méteren 2:09.44-es eredménnyel végzett az élen, utóbbi versenyszámban Bányai Petra nyolcadik (2:22.63) lett.

Kéri BiankaKéri Bianka

Kalapácsvetésben négy veszprémi versenyzői is bejutott a nyolcas döntőbe, Orbán Éva második (64.23), Fertig Fruzsina ötödik (60.05), Molnár Boglárka hetedik (54.20), Vass Tamara nyolcadik (45.33) lett.

3000 méter akadály Somogyi Anett a negyedik helyet (10:57.58) szerezte meg, 5000 méteren pedig ötödik lett (17:56.61), megelőzve a hatodikként célba érkező Ladányi Fruzsinát (18:09.38). Diszkoszvetésben Kálmán Alexandra hatodik (41.17), 100 méter gáton Osváth Erzsébet nyolcadik (16.19) lett.

A következő hétvégén is sűrű lesz az atlétikai versenynaptár, hiszen Magyarország atlétikai csapatbajnokságának döntőjét, a serdülő csapatbajnokságot és a félmaraton országos bajnokságot is egy hétvégén rendezik meg, természetesen a VEDAC atlétáinak részételével .