2022. május 20.
//
Bernát, Felícia névnap

Magának tette nehézzé a VKSE

A félidőben már hat góllal vezetett a Veszprémi KSE, de csak az utolsó másodpercben biztosította be győzelmét a Pécs ellen.

A honi férfi kézilabda másodosztály harmadik fordulójában a pár éve még NB I-es Pécsi VSE-t látta vendégül az újonc Veszprémi KSE.

Szobol bevágott büntetőjével indult a vasárnap délelőtti találkozó, amelyre mintegy kétszázötven kézilabda-szimpatizáns volt kíváncsi. Pásztor is hamar beköszönt Szentének, a másik oldalon pedig Perovic duplázott (4. perc 2:2). Jól működött a Kis Ákos vezette hazai védőfal, az ellenfél negyed óra elteltével is csak négyszer talált utat a hetest is hárító Szabó hálójába. A belső hármas – Márton, Pásztor és Szobol – ugyanakkor tarthatatlannak bizonyult, a játékrész derekánál időt is kért a négygólos hátrányba kerülő baranyai alakulat (8:4).

Állandósulni látszott a három-négygólos differencia, a Pécs hiába talált magára támadásban, nem tudott közelebb férkőzni riválisához (20. perc 10:7). A játékrész utolsó harmada egyértelműen Pásztorék akarata szerint alakult, akik Zsigmond György időkérését követően magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak. Gulás remek passzaival élni tudott az átlövő duó, Márton és Szobol is eredményes volt (24. perc: 12:8). Emberhátrányba kerültek a hazaiak, de a ziccereket hárító Szabónak köszönhetően ez sem vetette vissza őket. Márton harmadik találatával már három perccel a szünet előtt hatra nőtt a fór (14:8). A játékrész végéig már nem változott a különbség, a VKSE megnyugtató különbséggel vonulhatott pihenőre. A 16:10-es félidei állás Szobol és Vojkovics gólváltása után alakult ki.

Egy góllal nyert a VKSE (archív fotók)Egy góllal nyert a VKSE (archív fotók)

Fordulást követően megállt a bakonyi gólgyártás. Császár góljára Márton még válaszolt, azt követően azonban gödörbe került a Zsigmond-csapat, amely tizennégy perc alatt mindössze három találatot szerzett (44. perc 19:16). Pásztor törte meg a gólcsendet végül, a Pécs azonban tovább faragta a különbséget.

Tíz perccel a vége előtt az egyenlítésért támadhattak a baranyaiak, gólt azonban nem tudtak szerezni (50. perc 20:19). A másik oldalon Szente bravúrjai biztosították, hogy izgalmas legyen a véghajrá. Tombor a legjobbkor értékesítette a megítélt büntetőt, három minutummal a lefújás előtt még hárommal vezetett a védekezésben nagyot küzdő Veszprém (22:19). Ekkor sem adta fel azonban a Pécs, amely Perovics és Vajda góljaival egy gólra zárkózott az utolsó percben ziccert hibázó hazaiakhoz. Végül Tombor tartotta itthon a második pontot, aki Szente indítását halászta le az utolsó pillanatokban (22:21).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 3. forduló:
Veszprémi KSE – Pécsi VSE 22:21 (16:10)
Március 15. utcai sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Murvai-Buzogány, Szilvási.
Veszprém: Szabó I. – Tombor 3 (2), Szobol 6 (1), Kovács Gy., Pásztor 5, Márton 4, Márkus 3. Csere: Szász (kapus), Gulás, Kis, Lelkes 1, Bonyhádi, Heiczinger, Valler, Tarlósi. Vezetőedző: Zsigmond György.
Pécs: Szente – Perovic 6, Győri 4, Fekete, Kovács G. 2, Vajda 2, Lévay. Csere: Jandó (kapus), Császár 4 (3), Szakcsi 1, Kozics, Vojkovics 1, Vald, Sztankai, Géczi 1, Bérces. Vezetőedző: Kovács Gábor.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.