2022. május 21.
//
Konstantin névnap

Kézilabda NB I/B: a döntetlen volt a sláger

A vasárnap pályára lépő VKSE kiélezett meccsen egy pontot tudott itthon tartani a Szigetszentmiklós ellen. Az MKB Veszprém U23 szombaton „ikszelt” a Százhalombatta ellen.

A Veszprémi KSE együttesével megegyező eredménysorral – két győzelem mellett egy döntetlennel – a háta mögött érkezett a Március 15. utcai sportcsarnokba vasárnap a Szigetszentmiklós. A VKSE névsorából ezúttal a rutinos kapus, Szabó Imre hiányzott, újra játékra jelentkezett viszont Kovács György, aki a hétközi kupameccset hagyta ki sérülése miatt.

Jobban kezdte a meccset a vendégcsapat, amely gyorsabban kézilabdázva tíz perc után már három góllal vezetett (2:5). A hazaiak rendkívül visszafogott teljesítményt nyújtottak támadásban, ezt megelégelve Zsigmond György időt kért. Ez sem változtatott azonban a mérkőzés képén: Kátai hétméteresből, Nagy pedig a szélről talált be tovább növelve csapata fórját. Pásztor István rázta meg magát a folytatásban, aki egymás után háromszor talált be, a játékrész derekához érve így is három maradt közte (5:8).

Érezhetően összekapta védekezését a Veszprém, melynek ellenfele tizenkét percig nem tudott akciógólt szerezni. A vendéglátó – Márton és Pásztor átlövés góljaival – egy találtra zárkózott (23. perc 7:8). A játékrész hajrájában az ellenfél legjobbja, Kátai okozott újabb kellemetlen perceket. Tombor higgadtan értékesített hétmétereseire is volt válasza a nagy napot kifogó balátlövőnek (9:10).

Döntetlennel folytatta a VKSE (archív fotók)Döntetlennel folytatta a VKSE (archív fotók)

Fordulást követően már nem engedte ellépni ellenfelét a Zsigmond-csapat. Hiába folytatta a gólgyártást Kátai, Bonyhádi, majd Szobol is feliratkozott a gólszerzők közé, így a 33. minutumban egyenlített a Veszprém (12:12). Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek, amelyek a mérkőzés e szakaszában különösen sok hibával játszottak. A Szigetszentmiklós tudta előbb rendezni sorait, amely hárommal lépett meg üldözőjétől az utolsó negyed óra elején (16:19).

Újítani tudott a bakonyi gárda is, melynek támadó szekciója új lendületet kapott Tarlósi beállásával. Tombor, Lelkes, Kovács, majd a fiatal irányító is betalált, nyílttá téve ezzel a végjátékot (52. perc 20:20). Sokadik emberelőnyét Tombor góljával váltotta vezetésre a Veszprémi KSE, meglépniük azonban nem sikerült, így az izgalmas véghajrá ezúttal sem maradt el. Mindkét fél büntetőt hibázott hárommal a vége előtt, s az utolsó percre is egálnál érkeztek a csapatok (22:22). Szobol bravúrosan megverte védőjét, majd nullszögből szerzett vezetést, de Székely húsz másodperccel a vége előtt szerencsés góllal egyenlített. Hiába került emberelőnybe a VKSE, Valiciusz az utolsó másodpercben ziccert hárított, így igazságos döntetlen született.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 4. forduló:
Veszprémi KSE–Szigetszentmiklós KSK 23:23 (9:10)
Március 15. utcai sportcsarnok, 150 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi.
Veszprém: Szász – Tombor 6 (2), Szobol 3, Heiczinger, Pásztor 6, Márton 2, Márkus. Csere: Csíki (kapus), Kis, Lelkes 1, Tarlósi 3, Kovács Gy. 1, Bonyhádi 1. Vezetőedző: Zsigmond György.
Szigetszentmiklós: Vialicusz – Kovacsevics 1, Domokos 2, Székely 1, Kátai 10 (3), Nagy T. 2, Bujdos 5. Csere: Pádár 1, Horváth F., Balogh, Eőry, Glózik 1. Vezetőedző: Rév Mátyás.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3.

Szombaton játszották:
MKB Veszprém U23–Százhalombattai KE 28:28 (13:13)

Utolsó módosítás: tegnap 20:58
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 26. 2022. május 29. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém FTC
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 25. ma 19:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 24. 2022. május 15. 19:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 33-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 23. 2022. május 7. 19:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok NEKA Fejér-B.Á.L. Veszprém 28-25
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 22. 2022. április 30. 18:00 Budakalász, Sportcsarnok Budakalász Fejér-B.Á.L. Veszprém 25-25