Porga Gyula, Veszprém város polgármestere, az esemény fővédnöke köszöntőjében elmondta, hogy a már hagyományossá vált harcművészeti nap lehetőséget nyújt a városban működő egyesületeknek a bemutatkozásra és egymás megismerésére. A polgármester szerint azt, hogy milyenek vagyunk, és milyen emberré szeretnénk válni, a művészeteken keresztül tudjuk megközelíteni. A szombati rendezvény jó példa arra, hogy a harcot is lehet úgy űzni, hogy az művészet legyen.
Porga Gyula szerint örömteli, hogy a városban működő harcművészeti egyesületek évről évre egyre sikeresebbek, hiszen egyre több szülő iratja be gyermekeit valamelyik csoportba. A harcművészetek gyakorlása során a gyerekek amellett, hogy kiengedik a gőzt, megtanulják az önuralmat, a figyelmet és a másik iránti tiszteletet.
A rendezvény célja, hogy minél több harcművészeti irányzatnak lehetőséget biztosítson a mozgáskultúrájuk, értékeik, szellemiségük bemutatására. A jótékonysági rendezvény bevételét a harcművészeti csoportok utánpótlásnevelésére fordítják a szervezők.
A budo a japán harcművészeti módszerek összefogalaló neve. Gyakorlói szerint a harcművészet nem az ellenséggel való küzdelemről, hanem saját félelmeink leküzdéséről szól.