18°C
18°C

Veszprémiek a 30. Spar Budapest Maratonon

2015. október 13. 20:03
Idén is fantasztikus létszámcsúcsot hozott a futófesztivál, melyre 27860 nevezés érkezett, Magyarország 910 települését képviselve, plusz még nyolcvan országból jöttek futók Bolíviától Új-Zélandig.

27860 – ez minden idők legmagasabb nevezési száma magyarországi sporteseményen. A 30. év végére a szervezők hosszú és fáradtságos munkája beért, emberek tömegei szerették meg a futást így téve egészségükért. Erre a legjobb példa az esemény legidősebb magyar maratonistája, a 80 éves Kiss György, aki a tavalyi idejénél jobbat teljesítve ért célba.

A férfi maraton bajnoka – életében először – a Honvéd atlétája, Soós Dániel lett, akinek a feje fölött az órán 2:25.18 jelent meg a célba érkezéskor. A nőknél két 44 éves atléta vívott óriási versenyt a 42195 km során. Végül Merényi Tímea szerezte meg az aranyérmet a két hete olimpiai szintet futott Staicu Simona előtt.

Niedermayer Attila a célbanNiedermayer Attila a célban

A kétnapos fesztivál második napján a hosszabb távokra (10, 30, 42 km) került sor, melyeken Veszprém megye összesen 156 futóval jelent meg. A legjobban a 26 éves veszprémi Friedl Szilvia szerepelt, aki 10 km-en ötödik lett (42:39), 30 km-en pedig a szintén veszprémi 32 éves Kanyár Tamás 13.- helyen futott célba (2:09:39).

A maratonon a veszprémi Kaufman Péternek sikerült az első százba kerülnie 3 órán belüli idővel. A legidősebb megyei futó a 72 éves szintén veszprémi Niedermayer Attila volt (4:16:55).