A magyarok vasárnap délután érkeztek meg a szerb fővárosba, ahol a nyitónapon 21 órától rögtön a világranglistán éllovas spanyolokkal találkoznak, majd két nappal később, csütörtökön szintén 21 órától az ukránokkal csapnak össze. A papírforma szerint utóbbi mérkőzés dönt majd a hatszoros Eb-győztes spanyolok mögötti második, szintén továbbjutó helyről a csoportban.
A spanyol Tomas Rivera Amoros szövetségi kapitány csapata decemberben találkozott az ukránokkal a hazai rendezésű vb-selejtező tornán, akkor 5-3-as vendégsiker született Győrben, de így is mindkét gárda bejutott a részvételről döntő rájátszásba, melynek sorsolását február 12-én tartják Belgrádban. Ahogy a szakvezető fogalmazott az indulás előtt, azóta felkészültebb és tapasztaltabb a csapata, amely két alapemberrel kiegészülve várja a találkozót.
A négy háromcsapatos csoportból az első kettő jut tovább. A magyarokat magában foglaló B csoport továbbjutói az A jelű hármas tagjaival játszanak keresztbe a negyeddöntőben, ahol így a házigazda szerben kívül a portugál, vagy a szlovén válogatott lehet a magyarok ellenfele továbbjutás esetén.
Magyarország az eddigi kilenc Eb-ből mindössze kettőn vett részt, 2010-ben házigazdaként. A 2005-ös debütáláskor három, öt évvel később két vereséggel búcsúzott a csoportkör után.
A nemzeti együttes a macedóniai selejtezőtornán a spanyolok mögött, akiktől 5-0-ra kikapott, a pótselejtezőt érő második helyen zárt négy ponttal a hazaiakat és a svájciakat megelőzve. A rájátszásban emlékezetes csatában vívta ki az Eb-szereplést Romániával szemben. Az idegenbeli 2-2-es döntetlent követően Debrecenben is ugyanez az eredmény született, s bár a románok vezetést szereztek a hosszabbításban, Dróth Zoltán előbb egyenlített, majd az utolsó másodpercben fejesgóljával fordított és ezzel kiharcolta az Eb-részvételt.
A korábbi kilenc Eb-n a hat spanyol diadal mellett egyszer az oroszok és kétszer az - ezúttal is címvédő - olaszok nyertek.