Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Együttműködési megállapodás

2016. február 12. 18:58 // Forrás: MTI
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken a Gyöngyösi Kézilabda Klub (GYKK) és a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA).

Nagy Attila, a GYKK elnöke a gyöngyösi ceremónián az MTI-nek elmondta: elsősorban szakmai iránymutatást, illetve képzési lehetőségeket vár a klub az akadémiától.

"Fontos szempont számunkra az is, hogy miként tudják úgy az iskolákat bevonni az utánpótlásnevelésbe, hogy se a közösségek, se a gyerekek ne sérüljenek. E téren is számítunk az NEKA tapasztalataira" - nyilatkozott a klub elnöke.

Nagy Attila arra is kitért, hogy a GYKK kötelékében 232 gyerek kézilabdázik, ez az országban egyedülálló utánpótlásbázist jelent. Az akadémiával kötött megállapodás jelentőségét hangsúlyozva rámutatott: a NEKA nemcsak azzal foglalkozik, miként tud olyan kézilabdásokat kinevelni, akik egy dologban nagyon jók, hanem arra is rengeteg energiát fordít, hogy emellett versenyképes tudást is biztosítson a gyerekeknek.
"Úgy nem lehet gyerekeket nevelni, hogy ezt a két dolgot ne együtt kezeljük" - tette hozzá.

Mocsai Tamás, a NEKA menedzser igazgatója arról beszélt, hogy a sikertelen olimpiai kvalifikáció után egyre inkább az utánpótlásra irányul a figyelem.

"Hosszú folyamat felépíteni a magyar sportot az alapoktól a profi játékosokig, ezért invesztálni kell az utánpótlásba" - mondta.

Mocsai szerint az akadémián elitképzés folyik, ahol a legtehetségesebb, legjobb gyermekeket "teljes emberré" nevelik. Nem mindenkiből lehet ugyanis élsportoló, azonban a sporton keresztül szorgalmat, akaraterőt, alázatot is tanulni lehet, ezáltal pedig sikeres emberré válhatnak a diákok - mutatott rá.

A GYKK közleményében arról írt, hogy a megállapodás aláírásával a klub a kelet-magyarországi régióban harmadikként csatlakozott az akadémiához.

vehirsport.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.