- Az első évnyitó ünnepséget 1949. szeptember 26-án 16 oktató és 107 hallgató részvételével az A épületben tartották. Polinszky Károly, 29 éves egyetemi oktató, az év tavaszán kapott megbízást a kormánytól az új kar megszervezésére - mondta dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora, aki az egyetem történelméről és céljairól beszélt. Sok munkának és erőfeszítésnek köszönhető, hogy a Pannon Egyetem olyan intézmény lett amilyen most. Négy képzési szinten százhuszonegy szakon, hat helyszínen folyik az oktatás. Hangsúlyozta, hogy nem csak az egyetem 60. évfordulóját ünnepeljük, hanem a Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar huszadik, a Gazdaságtudományi Kar és a Műszaki Informatikai Kar hatodik, a Nagykanizsai telephely tizedik és a Hallgatói Önkormányzat tizenötödik ”születésnapját” is.
Szombaton reggel órakor ökumenikus istentiszteletet tartottak a Szent Mihály székesegyházban Dr. Márfi Gyula érsek, Steinbach József református és Ittzés János evangélikus püspökök celebrálásával.
A jelenlevők köszöntése után dr. Vizi E. Szilveszter akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke mondott ünnepi köszöntőt. Ez egy olyan egyetem, mondta, amelyről ma már Európa-szerte beszélnek. Akadémikusok, professzorok dolgoztak itt, akik tudták, hogy az egyetem kutató és oktató intézmény. Szinte a semmiből lett egy európai hírű egyetem. Beszélt a tudás fontosságáról. Magyarország egy olyan ország, aminek a legfontosabb energiaforrása a szürkeállománya.
Dr. Molnár Csaba a Miniszterelnöki Hivatal vezetője a fejlesztésekről is beszélt. 55,5 milliárd forint értékű infrastrukturális beruházást kezdhet meg tizenhárom felsőoktatási intézmény. A Pannon Egyetem 4,3 milliárd forintos fejlesztést valósíthat meg.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében 2007-2013. között összesen 265 milliárd forintra pályázhatnak az egyetemek főiskolák. A hallgatónként 10 millió forintos fejlesztési lehetőség révén a hazai természettudományi, matematikai, műszaki és informatikai képzés infrastruktúrájának közel a 80 százalékát modernizálni, fejleszteni tudják - mondta a miniszter.
Debreczenyi János, Veszprém város polgármestere úgy emlékezett vissza, hogy az egyetem alakulásakor nem volt olyan család Veszprémben, amelynek egy tagja ne dolgozott volna az egyetemen.
- A Veszprém Megyei Önkormányzat sajátjának érzi az egyetemet, és figyel a történésekre. - fogalmazott Lasztovicza Jenő, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke köszöntőjében. Büszkék vagyunk, mondta, hogy Veszprém megyének olyan egyeteme van, amely kiemelkedő nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik. A Veszprém Megyei Közgyűlés ez alkalomból egy ingatlan ajándékozott az intézménynek, a majdani innovációs és kutató központ helyét. A szerződés a következő hetekben írják alá
Végül kiállítást tekinthettek meg a vendégek - ez egyetem történetét dolgozza fel - a Megyeháza Szent István termében, majd az Öregdiáktalálkozó következett.
Az ünnepségen díjakat is átadtak. A Veszprém Városért érdemérem arany fokozatát kapta dr. Bodor Endre.
Dr. Bodor Endre nyugalmazott egyetemi tanár 1954-ben került a Veszprémi Vegyipari Egyetemre, melynek 1963-tól egyetemi tanára. Az Általános és Szervetlen Kémia Tanszéket 1954-től 1981-ig, nyugdíjazásáig vezette.
Szervetlen kémia c. munkája az első, korszerű kvantumkémiai szemléleten alapuló magyar tankönyv nemzedékek számára szolgált forrásként mind Veszprémben, mind pedig számos más egyetemen és főiskolán itthon és külföldön is.
Nyugdíjasként is aktív maradt. Hosszú időn keresztül különböző tisztségeket töltött be a Magyar Kémikusok Egyesületében, többek között 1984-ig az egyesület Veszprém megyei csoportjának elnöke volt. Ő szervezte meg Egyetemünk Universitas Alapítványát és 2006-ig aktívan részt vett a kuratórium munkájában.
Kiemelkedő oktatási tevékenységéért, tanszékvezetői munkájáért, a Balatoni Nyári Egyetem szervező bizottságának elnökeként, az MKE Veszprém Megyei Csoportjának elnökeként, a Hungarian Journal of Industrial Chemistry szakfolyóirat főszerkesztőjeként – hosszú évtizedeken át – végzett áldozatos munkája elismeréséül részesül a kitüntetésben.
Ugyancsak a Veszprém Városért érdemérem arany fokozatát kapja dr. Papp Sándor.
Dr. Papp Sándor nyugalmazott egyetemi tanár 1959 és 2006. között az egyetem Általános és Szervetlen Kémia Tanszékén dolgozott: 1965-ig tanársegédi, 1975-ig adjunktusi, 1987-ig docensi, 1987-től egyetemi tanári beosztásban.
1980-tól 1989-ig oktatási és nevelési rektorhelyettes, továbbá 1981-92. között az Általános és Szervetlen Kémia Tanszék vezetője volt.
Oktatómunkája során mindig kitüntetett figyelmet fordított a legújabb ismereteknek, kutatási eredményeknek a tananyagba építésére. Ezt számos egyetemi jegyzete, könyvei, és iskolateremtő tevékenysége bizonyítja.
A Környezeti kémia című tárgy hazai megalapítója. Az Általános és Szervetlen Kémia Tanszéken nagy hagyományokkal rendelkező koordinációs kémiai csoport meghatározó tagjaként elindította a nemzetközileg is elismertté vált fotokémiai kutatásokat.
Oktató-kutató tevékenysége mellett aktív résztvevője volt a köz- és gazdasági életnek, 1990-94. között országgyűlési képviselő, a Parlament Környezetvédelmi Bizottságának alelnöke volt. Kiemelkedő oktatási, iskolateremtő tevékenységéért, a köz- és gazdasági életben betöltött munkája elismeréséül veheti át a kitüntetést.
Díjakat adtak az egyetem korábbi rektorainak, ezek: dr. Nemecz Ernő, dr. Inczédy János, dr. Heil Bálint, dr. Győri István és dr. Gaál Zoltán.
A Pannon Egyetem tiszteletbeli doktorává avatták prof. Guy Turcsanyt.