7°C
7°C

Az exszegedi szétlőtte a Veszprémet

2016. március 20. 13:52
Hiába vezetett többször is négy találattal a Veszprémi KSE a másodosztály vasárnapi rangadóján, a végén pontot rabolt a tizenkét gólos Sutka vezette Budakalász.

Vérbeli rangadót rendeztek vasárnap délelőtt a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokságban: a listavezető Budakalász látogatott közvetlen üldözőjéhez, a Veszprémhez. Győzelmük esetén Tomborék egyetlen pontra megközelíthették volna ellenfelüket, akiket maroknyi szurkolótáboruk is elkísért a találkozóra. Tehetséges fiatalok, s élvonalbeli, Bajnokok Ligája tapasztalattal rendelkező játékosok alkotta csapatok néztek farkasszemet egymással.

Fotók: Tál Dominik - vehirsport.huFotók: Tál Dominik - vehirsport.hu

Érezhetően felpörgött mindkét gárda a kezdő sípszó előtt. Rögtön a találkozó elején emberelőnybe került a VKSE, melyből Márton szerezte a meccs első találatát. Az ellenfél legjobbja, Sutka válaszolt, szintén átlövésből. Tombor is góllal szállt meccsbe, azonban úgy tűnt, a vendégek kapták el előbb a fonalat. Perényi, Sutka és Koncz is betalált a jó iramú mérkőzésen (6. perc: 3:4).

Magára talált támadásban a Veszprém is, amely jól megmozgatta a masszív budakalászi falat, s szép akciókat hajtott végre. Kisék remekül osztogatta a labdákat, Kovács és Márton is eredményes tudott lenni, majd Tombor büntetett a hetes vonalról (10. perc: 6:5). Józsa egalizált, majd hazai időkérést követően, kisvártatva először vezethetett két góllal a VKSE Márton és Gulás jóvoltából (18. perc: 9:7).

Ekkor Hajdú mester hívta magához tanítványait, s az egykori szegedi duó – Sutka és Bendó – vezetésével, jól használták ki Kis kétperces büntetésétét, s egalizáltak a játékrész hajrájába érve (23. perc: 11:11). Pásztor a legjobbkor szólt hozzá a meccshez, akrobatikus mozdulattal talált utat Váczi hálójába, majd Gúnya egalizált újra. Bendót szórták ki két percre a játékvezetők, ekkor Márton és Szobol révén tudott duplázni a hazai együttes (27. perc 14:12). Koncz találata után Márton szerzett gólt, Sutka azonban továbbra is tarthatatlannak bizonyult. A félidő utolsó találatát Heiczinger szerezte (16:14).

Sterbik Árpád és Hajnal Csaba is megtekintette a találkozótSterbik Árpád és Hajnal Csaba is megtekintette a találkozót

Szász fogott hetest fordulást követően, de továbbra sem sikerült leszakítani a riválist. Sutka akcióból, Koncz büntetőből duplázott, hazai oldalon pedig Kovács és Pásztor tett arról, hogy náluk maradjon a vezetés (36. perc: 18:17). Három-nullás rohammal jelezte a vendéglátó, hogy itthon tartaná a pontokat, Tombor hetesből, Kisék lerohanás végén, Kovács pedig beállóból tudott gólt dobni, úgy, hogy eközben Szász hálója érintetlen maradt. Néggyel ment a Veszprém húsz perccel a vége előtt (21:17). Ebből két-három gólt tudott megőrizni a folytatásban, a szívósan hajtó Pest megyeiek mindent megtettek a meccsben maradásért, s a szerencse is velük volt. Gulás háromszor is kapufát találta el, így hét perccel a vége előtt ismét egyenlítettek a vendégek (26:26).

Drámai végjáték vette kezdetét. A Veszprém – Kisék ötletes játékának – köszönhetően rendre vezetni tudott egy góllal. Három perccel a vége előtt Tombor hibázott hétméterest majd Kis mehetett zuhanyozni harmadik két perces büntetése után (56 perc: 28:28). Hetest harcolt ki a Veszprém, melyet Márton értékesített, de Tóth azon nyomban válaszolt. Így az utolsó perchez érve ismét egyenlőre álltak a felek. Tombor javította hibáját, s szerzete meg csapata harmincadik találatát hetesből. Időt kért, s vészkapussal támadott a Budakalász, Sutka lőtt tíz méterről a hálóba. Tizenhat szekundummal a vége előtt Gulás öltötte magára a lyukas trikót, gólra azonban nem maradt idő, Tombor időn túli szabaddobása elakadt a lábak között. A vége így 30:30 lett, hat fordulóval a végelszámolás előtt három pont maradt a különbség a két rivális között.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 20. forduló:
Veszprémi KSE–CYEB-Budakalász FKC 30:30 (16:14)
Március 15. utcai sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Medve, Nagy.
Veszprém: Szász – Tombor 6 (3), Lelkes 1, Kovács Gy. 3., Kisék 4, Márton 7 (1), Pásztor 2. Csere: Csiki (kapus), Kis Á., Heiczinger 2, Patkós, Szobol 1, Gulás 4, Végh, Márkus. Vezetőedző: Zsigmond György.
Budakalász: Váczi – Gúnya 1, Bendó 3, Czina, Dobos, Józsa 1, Perényi 4. Csere: Ulicsinyi (kapus), Koncz 6 (2), Sutka 12 (2), Doros, Habodás, Deák, Tóth Á. 3, Tatai, Vezetőedző: Hajdú Tamás.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.

Eldőlt az aranyérem sorsa?

Zsigmond György: – Mindkét együttes alaposan felkészült ellenfeléből, különböző taktikai elemek csatája zajlott. A négygólos előnyünkből egyet meg kellett volna őriznünk, de ez nem sikerült. Külön készültünk Sutka Norbert lövéseiből, a kapusaink még sem tudták magakadályozni őt a gólszerzésben. Márpedig egy ilyen rangadót nem lehet megnyerni kimagasló kapusteljesítmény nélkül. Távol kerültünk az aranyéremtől, hiszen a Budakalászra könnyebb meccsek várnak a folytatásban, de továbbra is ugyanezzel az elánnal fogunk küzdeni, hogy minél előkelőbb pozícióban zárjuk a bajnokságot.

Hajdú Tamás: – Úgy vélem, igazságos a döntetlen, két hasonló képességű együttes találkozott ma. A veszprémiek kiválóan kézilabdáztak, de mi is hősiesen küzdöttünk, mindent megtettünk ezért a pontért. Korai lenne még bajnoki címről beszélni, hiszen még hat meccsünk hátra van a bajnokságból. Minden találkozóra maximális koncentrációval készülünk, hiszen mindenki a listavezetőt akarja legyőzni.

Veszprémi KSE – CYEB-Budakalász FKC 30:30