19°C
19°C

Letette névjegyét a felnőtt elitben Rasovszky Kristóf

2016. május 19. 18:52 // Forrás: Fotó: Deepbluemedia (archív)
Befejezte szereplését a londoni úszó Európa-bajnokságon a Balaton Úszó Klub 19 esztendős reménysége.

Rasovszky Kristóf első nagymedencés felnőtt versenyén vesz részt a 2012-es londoni olimpia helyszínén zajló kontinenstornán.

A veszprémi úszó már a hétfői nyitó napon megkezdte szereplését, méghozzá 400 méter gyorson. Előfutamában a 3. helyen végzett, de nem jutott tovább. 3:54.28-as idejével összesítésben a 32. helyen végzett. A számban honfitársa, Bermek Péter ezüstérmet szerzett (3:47.05).

Szokolai László tanítványa kedden 1500 m gyorson szállt medencébe, ahol 15:11.34-gyel 16. lett. Gyurta Gergely a hetedik helyen jutott a szerdai fináléba, ahol negyedikként zárt (14:57.06),

Csütörtökön a 800 m gyorson is megmérette magát, ahol 8:01.82 perccel 18.-ként végzett. Gyurta Gergely 7:56.50 perccel nyolcadik lett, s bejutott a pénteki döntőbe.

Nyíltvízi úszó vk: Betlehem ötödik, Rasovszky tizenharmadik lett Egyiptomban úszás Nyíltvízi úszó vk: Betlehem ötödik, Rasovszky tizenharmadik lett Egyiptomban A Balaton ÚK Veszprém kiválósága, Betlehem Dávid ötödikként ért célba a nyíltvízi úszók idei Világkupa-sorozatának nyitóversenyén, amelyet 10 kilométeren az egyiptomi Soma Baynél rendeztek meg szombaton. Klubtársa, a világbajnoki címvédő és szintén párizsi olimpiai kvótás Rasovszky Kristóf betegségéből épphogy felépülve a 13. helyen zárt. 2024. március 23. 17:52 Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid 1500 méteren is nyert úszás Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid 1500 méteren is nyert A pénteki 10 000 méter után a vasárnapi 1500 méteres versenyt is Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória nyerte meg a Veszprémben rendezett medencés hosszútávúszó országos bajnokságon. 2024. március 10. 18:20 Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid nyert 10 ezer méteren úszás Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid nyert 10 ezer méteren A Balaton ÚK Veszprém klasszisa, Betlehem Dávid címét megvédve diadalmaskodott 10 ezer méteren az úszók hosszútávú medencés országos bajnokságán. Klubtársa, Barabás Imre harmadik lett. 2024. március 9. 16:56 Cápa a veszprémi menhelyen közélet Cápa a veszprémi menhelyen A kiváló veszprémi úszó, Rasovszky Kristóf - avagy a Balatoni Cápa - feleségével közösen látogatta meg a hétvégén a PUMI Veszprémi Állatvédelmi Kompetencia Központ lakóit.  2024. március 3. 8:32