A kétmillió forintból megvalósított fejlesztés eredményét ünnepélyes keretek között mutatták be a sajtó képviselőinek szerda délután a Hriszto Botev Általános Iskola tornatermében. Az eseményen részt vett a kétszeres olimpiai ezüstérmes vívó, Kamuti Jenő is, aki Veszprémet egy nemzetközi mércén is jegyzett sport és kulturális nagyvárosnak nevezte. A magyar vívószövetség alelnöke beszédében felelevenítette sportkarrierje első lépéseit: elmondta, ő is általános iskolásként ragadott először tőrt a kezébe.
– A sport az az eszköz, aminek segítségével becsületes társadalmat nevelhetünk – jelentette ki a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületébe is beválasztott tőrvívó, majd a tanulás fontosságára is felhívta a fiatal vívópalánták figyelmét.
Porga Gyula, Veszprém polgármestere örömtelinek nevezte a másfél éve Veszprémben is megtalálható vívóegyesület gyarapodását. Sőt, az eddig elmaradt önkormányzati támogatás pótlására is ígéretet tett a klubnak.
Borosné Eitner Kinga, az SZ-L Bau Balaton Vívóklub klubvezetője örömtelinek nevezte, hogy a 2000-es évek elején alapított egyesület világbajnokokat és olimpikonokat adhatott Magyarországnak, sikerült túlszárnyalniuk az előzetes célkitűzéseket. – Nekünk minden vívóterem átadás ünnepnap. Tapolca, Keszthely és Balatonfüred után Veszprémben is sikertörténet kezdődhet – húzta alá.
A Balaton Vívóklub a riói olimpiára is delegált sportolót, az olimpiai bronzérmes Rédli András nemrégiben látogatta meg a boteveseket, s tartott nekik élménybeszámolót. Rédli mellett a szintén riói bronzérmes Boczkó Gábor is hosszú évekig az SZ-L Bau Balaton Vívóklub kötelékeiben versenyzett.