Értékes győzelemmel zárták az évet

2016. december 12. 20:47
A lehengerlő első félidőt produkáló VESC szoros végjátékban verte a nemesvámosiakat a női kézilabda NB II Észak-nyugati csoportban.

Idei utolsó mérkőzését a Nemesvámos vendéglátójaként vívta a Veszprémi Egyetemi Sport Club vasárnap délután.

Rögtön a találkozó elején óriási iramra kapcsolt a Veszprém, amivel alaposan meglepte ellenfelét. A rutinos erőket is felvonultató Nemesvámos negyed óra után mindössze négyszer talált be, miközben Erdélyi Tamás tanítványai tizenegyszer terhelték a hálójukat (15. perc: 11:4). A folytatásban állandósult a különbség a felek közt, sőt, kisvártatva tovább növelte előnyét a vendéglátó (35. perc: 20:11).

Sikerrel zárta az évet a VESC (archív fotó)Sikerrel zárta az évet a VESC (archív fotó)

A hajrára fordulva is megnyugtató előnnyel vezettek a fiatal veszprémi lányok (45. perc: 26:18). A vendégek azonban utolsó erejüket is mozgósították, s nyílttá tették a találkozót kimenetelét (55. perc: 28:26). Mínusz egyre is feljöttek a vámosiak, a mieink azonban nem roppantak meg, s a legfontosabb pillanatokban jó döntéseket hozva otthon tartották a két pontot.

Női kézilabda NB II Észak-nyugati csoport, 11. forduló:
VESC–Bajnok DSE Nemesvámos 31:29 (16:9)
Wartha Vince utcai sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Kiss, Oláh.
Veszprém: Sólyom, Ágoston (kapusok), Őri 4, Leitold 2, Szentpéteri, Kun 2, Szirmai 3 (1), Tóth 7 (4), Újhelyi, Juhász 2, Molnár, Novák, Gaschler 6, Kamondi 5, Bodnár.
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4:1; 15. perc: 11:4; 25. perc: 15:6; 35. perc: 20:11; 45 perc: 26:18; 55 perc: 28:26.

Edzői értékelés

Erdélyi Tamás: – Kiugrottunk a gödörből. Hihetetlen fordulatokra képes az ember pszichéje. Mindenki maximális odaadással vetette magát a küzdelembe és komoly csatára kényszerítettük rutinos ellenfelünket. Külön öröm, hogy akkor is talpon maradtunk, amikor tízgólos előnyről egyre zárkózott ellenfelünk. Jókor jött ez a győzelem, ebből kell tovább építkeznünk a tavaszra.