9°C
9°C

A szív és az ész döntött

2017. április 22. 13:55
A 43. percben még hatgólos hátrányban volt, ám parádés hajrájának köszönhetően fordított a Veszprémi KSE a másodosztályú kézilabda-bajnokság második helyezettje ellen szombaton.

Két hét szünet után folytatódtak a kézilabda NB I/B Nyugati csoport küzdelmei: a kiesés elől menekülő Veszprémi KSE szombat délelőtt a tabella második helyén álló ETO-SZESE Győrt fogadta. Rossz ómennek számított hazai oldalon Márton Balázs sérülése, a veszprémiek első számú gólfelelőse a bemelegítést követően érzett fájdalma miatt nem tudta vállalni a játékot.

Bár az első szó a győri Schneideré volt, a hazaiak szája íze alakult a találkozó rajtja. Öt perc játék után máris időt kellett kérnie a Rába-partiak mesterének, mivel Andorka remek védései és a kíméletlen veszprémi támadógépezet révén gyorsan meglépett három góllal a VKSE (5:2).

Éles Benedek – archív fotóÉles Benedek – archív fotó

Nagyobbat nem is fordulhatott volna a találkozó a győri tanácskozás után. Az ETO négy-nullás szériával köszönte meg a Veszprém ajándéklabdáit (5:6). Éles Benedek átlövése törte meg csapata ötperces gólcsendjét, a másik oldalon pedig Kovácsovics kanyarodott a védőfal fölé. Heiczingert szórták ki a bírók két percre, Andorka és Kovács bravúrjai kellettek ahhoz, hogy egálra mentse emberhátrányát a VKSE.

Nem sokkal később már a Veszprém játszhatott emberfórban. Hári higgadt büntetője, s Lovas akciógólja után újra a mieinknél volt az előny (18. perc: 9:8). Schneider és Lovas gólpárbaja következett, ismét egált mutatott az eredményjelző (23. perc: 11:11).

Kettős emberelőnyben fordult az utolsó öt percre Pásztor István együttese, Hári révén került a mieinkhez az előny. Ezt követően azonban ismét hibát hibára halmozva kézilabdázott a vendéglátó, amit 3:0-s szériával használtak ki a kisalföldiek. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a játékvezetőek mindkét oldalon érdekes ítéletekkel tarkították az összecsapást (12:14).

Jól szállt be a meccsbe az Andorkát váltó Szász. A kapuvédő három védett hetesével tartotta meccsben a társakat, akiknek szemlátomást fejtörést okozott az ETO öt-egyes védekezése (35. perc: 13:15). Érezte ezt Pásztor István is, aki hat perccel a kezdősípszó után máris letette az időkérést jelző zöld táblát. Nem hatottak edzői intelmek: Vasvári Géza kihagyott zicceréből, s Tóth eladott labdáiból éltek a vendégek, akik zsinórban hármat tettek közé (40. perc: 13:18).

Tovább nőtt az olló, a 43. percben már hattal vezetett a Schneider vezette Győr (14:20). Éles Benedek hibátlan büntetőivel kezdte meg felzárkózást a VKSE (16:20). A hazaiak remekül éltek kettős emberelőnyükkel, 4:1-es szériát követően már közvetlenül a vendégek nyakában loholtak (51. perc: 20:21).

Kovácsovics és Vasvári pengeváltását követően már az utolsó öt percen belül jártak a felek, amikor ismét kettős emberelőnybe került a VKSE. Vasvári Géza beállóból, Éles Benedek egyéni akció után talált be, újra a mieinknél volt az előny (56. perc: 23:22).

Három perccel a vége előtt újabb büntetőhöz jutott a Pásztor-legénység. Éles Benedek vállalta magára a végrehajtó szerepét. Az izgalmakat édesapja, a sok nagy csatát megélt örök veszprémi legenda, Éles József sem bírta: a pályának hátat fordítva, arcát eltakarva vette tudomásul, hogy fia bevágta a labdát a hálóba (57. perc: 24:22).

Szász tett róla, hogy elmaradjanak az izgalmak, ziccer hárításaiból mintaszerű támadásokat vezettek a társak. A vége ötgólos hazai siker (27:22), a Veszprém hatalmas tartásról tanúbizonyságot téve fordított a tabella második helyezettje ellen.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 23. forduló:
Veszprémi KSE–ETO-SZESE Győr 27:22 (12:14)
Március 15. utcai sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth.
Veszprém: Andorka – Szmetán 1, Szobol 1, Heiczinger 3, Füleki, Vasvári Á. 3, Hári L. 4 (1). Csere: Szász (kapus), Éles B. 6 (3), Lovas 4, Kovács Gy. 1, Vasvári G. 1, Bonyhádi 2, Tóth M. 1. Vezetőedző: Pásztor István.
Győr: Namaj – Terenyi 2, Szabó A. 2 (1), Schneider 4 (2), Hári K., Kovácsovics 3, Paár 4. Csere: Sarmon (kapus), Bella 2, Sokoray 3, Devecseri, Kőhalmi, Győri-Dani 2 (1), Goór, Kalmár, Papp. Vezetőedző: Deáki István.
Kiállítások: 10, ill. 20 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4.

Edzői értékelések

Pásztor István: – Borzasztóan szenvedtem a padon. Rettentő rosszul játszottunk a második félidő közepéig. A végén a szív és az ész döntött. Óriási tartalék van a csapatomban, de nem egyszerű ezt felszínre hozni.

Deáki István: – Nehéz egy ilyen meccs után bármit is mondani. A második félidő közepétől, egy-két bírói ítélet után pocsékul kézilabdáztunk. Ezt használta ki remekül a Veszprém.