2020. június 3. // Klotild névnap

Rasovszky Kanadában sem talált legyőzőre

2019. augusztus 4. 10:14
MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém kvangdzsui világbajnoka, Rasovszky Kristóf aranyérmet szerzett a nyíltvízi úszók világkupa sorozatának kanadai versenyén.

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint a Lac-Mégantic városában megrendezett 10 kilométeres viadalon a 22 éves Rasovszky szoros csatában, kevesebb mint két másodperccel előbb csapott célba, mint a második olasz Dario Verani.

A kvangdzsui világbajnokság 5 kilométeres versenyében győztes Rasovszky - aki a szakág történetének első vb-aranyát nyerte - sorozatban a harmadik, pályafutása során már a hetedik világkupa-viadalán diadalmaskodott.

Fotó: MÚSZ FacebookFotó: MÚSZ Facebook

Azzal, hogy a mostani kiírásban a versenyek felét ő nyerte, jelentős az előnye az összetettben, amire szüksége is van, hiszen elmondta, hogy a szeptember 7-én Tajvanban sorra kerülő állomáson nem tud részt venni.

A nők versenyében Olasz Annát két olasz, a két évvel ezelőtti balatonfüredi világbajnokságon ezüstérmes Arianna Bridi és a legutóbbi vb-n, illetve az olimpián második Rachele Bruni előzte meg.