2020. január 24. // Timót névnap

Hidegzuhany a déli parton

2019. október 7. 15:47
Jókora pofonba szaladtak megyeszékhelyünk kézilabdázónői vasárnap délután. Ugyanis a vendéglátó Siófok KTC U22-es hölgyei tizenöt góllal, 41-26 arányban bizonyultak jobbnak a VPSE játékosainál a Dél-nyugati csoport harmadik fordulójában.

Azok után, hogy városunk NB II-es női kézilabdacsapata stílusos idénynyitó győzelmét követően a második körben fölényes diadalt aratott a megyei nagy rivális Nemesvámos leányai ellen, joggal remélhettük, hogy vasárnap késő délután hasonló szép sikerrel rukkol elő a Balaton déli partján, a vendéglátó Siófok KTC U22-es hölgyeivel szemben.

A tóparti együttes sportolónői azonban nem adták könnyen magukat. Gyors, lendületes játékot diktáltak, ami ahhoz vezetett, hogy a 7. percben máris néggyel vezettek a somogyiak (7-3). Ács Anna hívószavára nem sokkal később igaz, feleszmélt a Pannon SE, amely 3-0-s szériát produkálva egy gólra zárkózott a 20. minutumban (13-12). Az egyenlítés, valamint a fordítás ugyanakkor elmaradt; kétgólos hazai fórral vonulhattak pihenőre a csapatok (félidő: 16-14).

Hidegzuhany a déli parton, jókora pofonba szaladt a VPSE (archív fotó)Hidegzuhany a déli parton, jókora pofonba szaladt a VPSE (archív fotó)

Visszatérve az öltözőből sajnos nem igazán javult a VPSE teljesítménye; enerváltan, lassan játszottak városunk kézilabdázónői. Ez vezetett ahhoz is, hogy a Siófok fiataljai hidegzuhanyként négyet vágtak úgy a vendég veszprémieknek, hogy közben saját hálójuk érintetlen maradt (42. perc: 27-19).

Sulyok Erzsébet vezetőedző ekkor döntött úgy, hogy elengedi a meccset, s bizonyítási lehetőséget ad ifistáinak. Igaz, a Cziszer testvérek egy-egy gólt jegyeztek, de összességében a fiatalok elizgulták az adódó alkalmat (57. perc: 39-24). Tizenötgólos előnyét pedig megtartotta egészen a lefújásig a vendéglátó, így a Veszprém végül 41-26-ra kapott ki az üdülővárosban.

A Pannon SE legközelebb október 13-án, vasárnap 15.00 órakor hazai publikum előtt, a Városi Stadionban javíthat majd a Kozármisleny U22-es alakulata ellen.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 3. forduló:
Siófok KTC U22–Veszprém Pannon SE 41-26 (16-14)
Siófok, Munkacsarnok, 100 néző. Vezette: Fekete Tamás és Tóth Dávid.
A VPSE góldobói: Ács Anna 9, Takács Bianka 7, Németh Kriszta 6, Cziszer Liza 1, Cziszer Laura 1, Regovics Vilhelmina 1, Kovács Kriszta 1. Edzőik: Némethné Sulyok Erzsébet és Pischné Bankó Zsuzsanna.

Utolsó módosítás: 2019. december 16. 10:12
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. december 8. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE TUNGSRAM 33-25
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 15:00 Szekszárd, Városi Sportcsarnok Szekszárd Veszprém Pannon SE 27-25
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 9. 2019. november 23. 18:00 Tolna, Városi Sportcsarnok Tolna KC Veszprém Pannon SE 17-36
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Tamási KC 36-31
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 14:00 Hévíz, Városi Sportcsarnok Hévíz Veszprém Pannon SE 21-29
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 27. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Marcali 36-19
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport 5. 2019. október 19. 13:00 Lauber Dezső Városi Sportcsarnok Pécs Dr. Veress Endre utca 10 PEAC VPSE 33-27
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 11:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Kozármisleny 35-28