2019. december 9. // Natália névnap

Ismét a tabella élén a VKKFT

2019. október 13. 18:55
A vendéglátó balatonfüredi fiatalok otthonában vasárnap aratott fölényes, tizenhárom gólos diadalával a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának ötödik fordulóját követően újfent listavezető a Tombor vezette Veszprémi KKFT.

Nem kisebb céllal utazott a megyei rivális balatonfüredi fiatalok otthonába vasárnap délután a Tombor Csaba vezette Veszprémi KKFT a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának ötödik fordulójában, minthogy begyűjtse immár negyedik győzelmét a sorozatban, s visszatérjen listavezető pozíciójába.

Az exveszprémi Kőhegyi próbálkozásával vette kezdetét a találkozó. Ágoston kapus azonban túljárt a Telekom U21 egykori játékosának eszén. Éppúgy, mint néhány másodperccel később, amikor Brandt bombáját hárította bravúrral a VKKFT portása. Erre fel csapattársainak is meghozta a kedvét; Szmetán, majd Éles dupláját követően parádésan kezdett a vendég Tombor-gárda (6. perc: 0-3).

Amely együttes magabiztos játékkal tartotta előnyét a folytatásban is. Éles Benedek már negyedszer volt eredményes az első játékrész felénel járva (15. perc: 4-7). Ezt követően azonban erőre kapott a tóparti alakulat is, s egyre zárkózott fel. Tombor Csaba időt is kért gyorsan. Tanítványai pedig végrehajtották kéréseit, ugyanis a VVKFT Ágoston újabb védése után egy 3-0-s sorozattal rukkolt elő (28. perc: 8-11).

Éles Benedek igazi vezére volt csapatának (archív fotó)Éles Benedek igazi vezére volt csapatának (archív fotó)

A szünet alatt az öltözőben is hasznos tanácsokkal látta el a vezetőedző a veszprémieket, ugyanis ahogy védekezésben, úgy támadásban is minőségit alakított a VKKFT, amelynek előnye már hét gólos volt az összecsapás derekához érve (40. perc: 12-19)

A folytatásban ez a fór pedig egyre csak növekedett: Éles gólra váltott hétméterésével az ötvenedikben már tíz, Szép találatával pedig az 56. percben már tizenkettő volt közte. Ami azt jelenti, hogy tetemes előnyének tudatában sem vett visszább teljesítményéből a hajrában a Veszprémi KKFT, amely végül megérdemelten, 17-30-ra múlta felül a megyei nagy rivális Balatonfüred U21-es alakulatát.

Hasonló szép siker reményében Éles Benedekék a hatodik körben, október 18-án, pénteken este a fővárosi Budai Farkasok otthonába látogatnak.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 5. forduló:
Balatonfüredi KSE U21–Veszprémi KKFT 17-30 (9-11)
Balatonfüred, Eötves Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Földesi, Halász.
A VKKFT góldobói: Éles 11 (7/7), Szmetán P. 4, Hári 4, Fazekas 3, Kristóf 3, Bugyáki 2, Szeitl 1, Szmetán M. 1, Szép 1. Edzőik: Tombor Csaba, Kovács György.
A Balatonfüred legeredményesebb góldobói: Vajda 3, Határ 3.  Edzőik: Kis Ákos, Kárpáti Krisztián
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/8.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. december 7. 13:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT ETO-SZESE 30-21
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 18:00 Budapest, Sportkastély PLER-Budapest Veszprémi KKFT 30-30
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 9. 2019. november 23. 13:00 DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Rév TSC 27-20
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 16:00 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Szigetszentmiklós Veszprémi KKFT 19-29
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 13:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Pécsi VSE 30-21
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 19:30 Budaörs Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budaörs Hársfa utca 6. Budai Farkasok VKKFT 19-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 13. 16:00 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok Veszprémi KKFT 17-30