2019. november 17. // Hortenzia, Gergő névnap

Németh mindent megtett, de a VPSE-győzelem elmaradt

2019. október 20. 15:09
Hiába cipelte hátán Németh Kriszta csapatát, a Veszprém Pannon SE sajnos így is hatgólos vereséget szenvedett a vendéglátó PEAC otthonában szombaton délután a harmadosztályú női kézilabda-bajnokság ötödik fordulójában.

A hétvégén ötödik fordulójához érkezett a női kézilabda harmadosztályú bajnoksága, melynek Dél-nyugati csoportjában megyeszékhelyünk sportolónői is pallérozódnak.

Azok után, hogy mindhárom hazai összecsapása után győztesként hagyta el a játékteret a Veszprém Pannon SE, s eddig csak egyetlen idegenbeli találkozóját vesztette el, szombaton kora délután Sulyok Erzsébet tanítványai már idei első vendég győzelmük reményében léptek a pécsi Laubert Dezső Sportcsarnok parkettjére.

Azonban nem úgy sültek el a dolgok, ahogyan azt a eltervezték a veszprémiek: Ács Anna a találkozó kezdetét követően három átlövésből egyet sem tudott gólra váltani, míg a vendéglátó sorozatban vette be Koncz kapuját (5. perc: 4-1). Németh Kriszta azonban elvállalta a bakonyiak soraiban a vezér szerepet, s egyben tartotta is a lelket csapattársaiban. Utóbbi kézilabdázó duplája után a 14. minutumban 9-8-ra zárkózott a VPSE.

Viszont a veszprémiek védekezése hagyott maga után némi kivetnivalót. Ugyanis a megszokott masszív, agresszív fal sajnos nem szuperált a játékrész második felében, így ismét öttel lépett el a PEAC (22. perc: 15-10). Németh ugyanakkor zúdított kettőt, így végül "csak" háromgólos hazai fórral vonultak pihenőre a felek (félidő: 17-14).

Németh Kriszta megóvta a VPSE becsületét Pécsett (archív fotó)Németh Kriszta megóvta a VPSE becsületét Pécsett (archív fotó)

Visszatérve a "fejmosásról" Ács Anna is magára talált a második félidőben: hármat bombázott a hazai ketrecbe, a Veszprém Pannon SE így egygólos hátrányra szépített (37. perc: 20-19). Németh és Ács mondhatni egymásnak adogatta a stafétát, de egyszer Regovics és Takács is bevette az ellenfél kapuját (44. perc: 24-22).

A hajrára azonban kezébe vette sorsát a PEAC, s egymást követően kétszer is egy 3-0-s sorozattal rukkolt elő, ezzel egyúttal mattolva a VPSE-leányainak hitét is (58. perc: 32-25). Igaz, a végén még Végh megvillantotta egyszer tudását, de a Pannon SE így is alulmaradt hat góllal, 33-27-re Pécsett.

Sulyok Erzsébet tanítványainak első idegenbeli sikere így egyelőre még várat magára az idei bajnoki kiírásban. Németh Krisztáék mához egy hétre, október 27-én, vasárnap 15.00 órai kezdéssel a Marcali leányait fogadják a Városi Sportcsarnokban sorozatban negyedik hazai diadaluk reményében.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 5. forduló:
PEAC–Veszprém Pannon SE 33-27 (17-14)
Pécs, Laubert Dezső Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Barna, Kovács B.
A PEAC legjeredményesebb góldobói: Zanyó Viktória 8, Horváth Virginia 7, Réb Fanni 6. Edző: Papp László.
A VPSE góldobói: Németh Kriszta 10, Ács Anna 9, Takács Bianka 3, Cziszer Liza 2, Végh Viktória 1, Lozsi Anna 1, Regovics Vilhelmina 1. Edzőik: Némethné Sulyok Erzsébet, Pischné Bankó Zsuzsa.

Utolsó módosítás: 2019. november 11. 10:40
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 8. ma 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Tamási KC
kézilabda női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 14:00 Hévíz, Városi Sportcsarnok Hévíz Veszprém Pannon SE 21-29
kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 27. 15:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Marcali 36-19
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport 5. 2019. október 19. 13:00 Lauber Dezső Városi Sportcsarnok Pécs Dr. Veress Endre utca 10 PEAC VPSE 33-27
Kézilabda Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 11:00 Veszprém, Városi Sportcsarnok Veszprém Pannon SE Kozármisleny 35-28