Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Női kézilabda-vb: Kovács Anna is szerepel a bő keretben

2019. november 3. 18:26 // Forrás: MTI
Az idén eddig mellőzött Kovács Anna neve is szerepel az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságra készülő magyar válogatott vasárnap kihirdetett 28 fős bő keretében. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Kim Rasmussen szövetségi kapitány tavasszal úgy fogalmazott, hogy csak olyan játékosokat hív meg, akik mentálisan és fizikálisan is százszázalékosan készen állnak a feladatra. A Debrecen jobbátlövője akkor jelezte, hogy ennek az elvárásnak nem tudna megfelelni. Kovács éppen ezért az Ausztria elleni világbajnoki selejtezőkről lemaradt, ősszel viszont már nem kapott meghívót az összetartásokra, pedig a tavaly decemberi, franciaországi Európa-bajnokságon fontos tagja volt a csapatnak.   

A keret tagjai közül Kovács Anna az utóbbi éveket is tekintve talán most van a legjobb formában, fizikailag is jó állapotba került

- idézi a magyar szövetség vasárnapi sajtóközleménye Rasmussent.

Fotó: MKSZ (archív)Fotó: MKSZ (archív)

A november végén kezdődő és december közepéig tartó, Japánban sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon kizárólag a 28-as névsorban szereplő játékosok léphetnek pályára. A rajtra 16 játékos nevezhető, a torna során három cserére nyílik lehetőség.

A 28 fős keret legtöbb játékosa folyamatosan velünk dolgozott az utóbbi egy évben. Fontos, hogy stabilak legyünk a világbajnokságon. A tornára 18 játékos utazik majd, a jövő héten már a szűkített keretet is kihirdethetjük

- nyilatkozta a dán szakvezető.

Hozzátette, több fiatal kézilabdázó is kopogtat a keret ajtaján, közülük többen szerepelnek a névsorban. Akik ezúttal nincsenek ott, ők is berobbanhatnak, akár már jövőre, de már a mostani keret is az elmúlt időszak fiatalításának jegyében állt össze.

A nemzeti együttes november végén utazik a Koreai Köztársaságba, ahol részt vesz a Szöul Kupán, majd ezt követően a világbajnokság helyszínén, Kumamotóban folytatja közvetlen felkészülését.

A november 30. és december 15. közötti vb-n a magyarok Kazahsztán, Szenegál, Spanyolország, Románia és Montenegró csapatával szerepelnek azonos csoportban. A középdöntőbe az első három helyezett jut. A világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek olimpiai selejtezőt játszhatnak jövő márciusban.


A magyar női válogatott 28 fős világbajnoki kerete:  

kapusok: Bíró Blanka (Ferencváros), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győr), Szikora Melinda (Siófok), Triffa Ágnes (Debrecen)
jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győr), Kovács Anett (Békéscsaba), Lukács Viktória (Ferencváros)
jobbátlövők: Hámori Konszuéla (Vác), Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (Ferencváros), Kovács Anna (Debrecen), Tomori Zsuzsanna (Siófok)
irányítók: Kovacsics Anikó (Ferencváros), Lakatos Rita (Vác), Tóth Gabriella (Érd), Vámos Petra (Debrecen)
beállók: Szabó Laura (Érd), Pásztor Noémi (Ferencváros), Tóvizi Petra (Debrecen), Bordás Réka (Debrecen)
balátlövők: Háfra Noémi (Ferencváros), Debreczeni-Klivinyi Kinga (Ferencváros), Kopecz Barbara (Békéscsaba)
balszélsők: Hársfalvi Júlia (Siófok), Márton Gréta (Ferencváros), Puhalák Szidónia (Győr), Schatzl Nadine (Ferencváros)

A Szöul Kupa programja (magyar idő szerint):

november 23., szombat: Oroszország-Magyarország 10.00
november 24., vasárnap: Koreai Köztársaság-Magyarország 10.00
november 26., kedd: Magyarország-Szerbia 8.10

vehir.hu
további cikkek
Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója ország-világ Hazaviszik a Zöld Bakancsot: három évtized után kerülhet haza az Everest egyik eltűnt hegymászója Harminc éve fekszik egy hegymászó holtteste a Mount Everest északi oldalán, mintegy 8500 méteres magasságban. A világon „Green Boots”, vagyis „Zöld Bakancs” néven vált ismertté. A testet egy szikla közelében találták meg, a zöld színű hegymászóbakancs pedig évtizedeken át szinte komor útjelzőként szolgált a csúcs felé tartóknak. tegnap 11:59 Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton úszás Los Angeles 2028: Kós magabiztosan, Milák szűken vezet félúton Érdekes összehasonlítást készített a világ úszással foglalkozó vezető szakportálja, a swimswam, amely mások mellett már a párizsi Európa-bajnokságon, illetve a csendes-óceáni térség bajnokságán született eredményeket is figyelembe véve megvizsgálta, milyen különbségek alakultak ki az elmúlt két évben a legjobbak között - ez alapján Kós Hubert magabiztosan, Milák Kristóf szűken vezet legerősebb számában az olimpiáig tartó út felénél. 2026. augusztus 24. 13:50 Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket atlétika Atlétikai Világdöntő: hat egyéni induló és két vegyes váltó képviseli a magyar színeket Egyéniben hat versenyzőnek, illetve a 4x100-as és a 4x400 méteres vegyes váltónak szurkolhatnak a magyar nézők szeptember 11-13-án a Zsivotzky Gyula Nemzeti Atlétikai Központban első alkalommal sorra kerülő atlétikai Világdöntőn. 2026. augusztus 24. 13:37

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.