Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Bemutatták Krusovszky Dénes regényét

2019. november 6. 21:49
Krusovszky Dénes írót eddig versesköteteiről ismerhettük, illetve kritikái és novellái is meghatározó szerepet játszanak a kortárs magyar irodalom életében. Tavaly – sokunk meglepetésére – megjelent első regénye is, az Akik már nem leszünk sosem, a veszprémi olvasók az Eötvös Károly Megyei Könyvtárban találkozhattak az íróval.

A József Attila-díjas írót Hornok Máté, a Pannon Egyetem magyar-dráma szakos hallgatója hívta meg. A könyvbemutatóra egészen nagy volt az érdeklődés, még az sem tántorította el az irodalomkedvelőket, hogy Krusovszky, a színházi késésnél jócskán többel lepte meg a publikumot, de azt gondolom, nemcsak a saját nevemben mondhatom el, ezt igazán elnéztük neki.

Az írót kétoldalról is „faggatták”, egyrészt Ladányi István irodalmár, egyetemi docens, másfelől pedig Szabó B. Eszter, a Pannon Egyetem magyar-szakos hallgatója kérdezte. A beszélgetés megindításaként elsősorban a „praktikus” kérdések kaptak helyet, így az írói létről , valamint Krusovszky különleges kétlaki életéről kérdezték, nem véletlenül, hiszen az író életében előforduló helyszínek jórészt megjelennek a regény fiktív világában. Jogosan következhetne a kérdés, hogy miért „fiktív”, ha egyszer a valós helyszíneket ágyazta a regénybe, de kisebb módosításokkal, hiszen a több szálon futó történetnek egyik fő helyszíne Hajdúvágás, ami természetesen az író otthonáról, Hajdúnánásról „kapta” a nevét.

A regényben egészen komoly visszatekintést kaphatunk Hajdúnánás történelmi múltjáról, mint megtudtuk, az író egyfajta felelősséget érzett városa múltja iránt, amely felől főként a fővárosbaköltözés után kezdett érdeklődni. Krusovszky mesélt arról is, hogyan fogadta a város a művet, ahol egyébként szintén tartottak író-olvasó találkozót a regény kapcsán.

A regény bemutatásán túl szó esett még kisebb kulisszatitkokról is, például, hogy egy író miként él a külföldi alkotóházak használatának lehetőségével, ahová kifejezetten az alkotás céljából "telepszenek le" a szerzők. A beszélgetés után Krusovszky örömmel fogadta a köteteket dedikálásra. 

Szabó Eszter
Domján Attila
további cikkek
Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve kultúra Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve 2024. december 18. 13:51 A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A magyar gasztronómia öröksége az identitásunk egyik legszínesebb és legizgalmasabb területe, amely generációk történeteit hordozza magában. Bélafi László két recepteskötete, az „Ükanyám Békebeli Süteményei” és a Réthy Erzsébet receptjeit bemutató második kötet egyaránt tisztelgés a múlt előtt és kísérlet arra, hogy a hagyományok a modern kor eszközeivel újjáéledjenek. 2024. december 18. 17:18 „A hajnali, füstös gondolataim mások fejében is ugyanúgy bolyonganak” koncert „A hajnali, füstös gondolataim mások fejében is ugyanúgy bolyonganak” Megjelent a Szabó Balázs Bandája új nagylemeze, a Keringés. A tíz állomásos lemezbemutató turné veszprémi állomása december 21-én lesz az Expresszóban; az új dalok mellett természetesen a régi, jólismert szerzemények is helyet kapnak, legalábbis erről biztosított bennünket Balázs, a zenekar frontembere, aki megkeresésünkre részletesen is mesélt az új lemezről, arról, mitől lett bátor a hangszerelés, s hogy miben változott Balázs személyisége, ami a lemezen is kihallik. 2024. december 17. 12:41 Gospel karácsony Veszprémben Gospel karácsony Gospel karácsony Veszprémben Dr. Bárdos Jenő, neveléstudós, alkalmazott nyelvész, az MTA doktorának írása az idei veszprémi Gospel karácsonyról. 2024. december 16. 16:56

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.