2020. szeptember 28.
//
Vencel névnap

Nagy küzdelemben őrizte meg hibátlan mérlegét a Telekom

A vártnál nehezebben, három góllal nyert a Komló vendégeként a címvédő, listavezető Telekom Veszprém az első osztályú bajnokság hétfői meccsén.

Alig negyvennyolc órával azután, hogy a Bajnokok ligájában legyőzte a fehérorosz Meskov Breszt együttesét, hétfőn este már a magyar élvonalban, a tabella nyolcadik helyén álló Komló vendégeként várt újabb kihívás az éllovas Veszprémre.

David Davis vezetőedző a sérült Pawel Paczkowski, Lékai Máté, Andreas Nilsson, Kentin Mahé és Dejan Manaszkov mellett Sterbik Árpádnak és Dragan Gajicnak is pihenőt adott. Bizonyítási lehetőséget kapott viszont az U21-es keretből Szűcs Bence, Hornyák Bence és Szuharev Lev.

Dacolva a fáradtsággal, jól kezdte az összecsapást a címvédő, amely Székely védéseinek, valamint Marguc és Nenadics góljainak köszönhetően a játékrész harmadához érve már öttel vezetett (3-8).

Marguc ötször talált be a Komló elleni győztes meccsen - Fotó: Vörös Dávid - telekomveszprem.huMarguc ötször talált be a Komló elleni győztes meccsen - Fotó: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

A bakonyi támadógépezetbe porszem került, ezt pedig ki is használta a Komló, amely zsinórban ötöt vágott (20. perc: 8-8). Továbbra is hullámzott a mérkőzés, ezúttal a mieink lőttek egymást követően hármat. Előnyükből kettőt pedig meg is őriztek a pihenőig (10-12).

A Baranya megyeiek a második félidőben is szívósan tapadtak vendégeikre, olyannyira, hogy öt perc elteltével ismét egyenlíteni tudtak (15-15). Szerencsére Székely továbbra is nagyszerűen védett, elöl pedig Blagotinsek, Marguc és Borozan játszott főszerepet az újabb 5-0-s szériában (45. perc: 15-20).

Tízzel a vége előtt Strlek jóvoltából már hat volt közte, amikor az utolsó szalmaszálba kapaszkodva háromra zárkózott a Selymes személyében kiváló kapusteljesítményt felvonultató házigazda (57. perc: 19-22). Moraes góljára hetesből még válaszolt Kovácsevics, Tönnesen találatával aztán minden kérdés eldőlt. A 21-24-es végeredményt Csomor állította be büntetőből.

Megőrizte tehát hibátlan mérlegét a Telekom, amely szombaton ismét a BL-ben, a Breszt vendéglátóajként mutathatja meg oroszlánkörmeit.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló:
Sport36-Komló–Telekom Veszprém 21-24 (10-12)
Komló, 900 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Komló: Djurdjevics – Szkokán 3, Zobec, Takács B. 5 (1), Jóga, F. Sunajko 1, Markovics 1. Csere: Selymes (kapus), Katzirz, Balázs 4, Grünfelder 1, Manojlovics 2, Csomor 2 (1), Kovácsevics 2 (2), Gajdos. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
Veszprém: Székely – Marguc 5 (3), Jahia 3, Blagotinsek 4, Borozan 2, Terzic, Strlek 2. Csere: Nenadics 2, Moraes 2, Mackovsek 2, Tönnesen 2, Lauge, Szűcs B., Szuharev, Hornyák. Vezetőedző: David Davis.

Utolsó módosítás: tegnap 22:14
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 7. 2020. október 11. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Balatonfüred
kézilabda Férfi kézilabda BL, 2020/2021 3. 2020. szeptember 30. 18:45 Zaporizzsja, Palace of Sport Yunost Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 5. tegnap 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Orosháza 37-20
kézilabda Férfi Kézilabda BL, 2020/2021 2. 2020. szeptember 24. 18:45 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Zagreb 37-25
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 4. 2020. szeptember 20. 17:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém ELHALASZTVA