2019. december 9. // Natália névnap

Hozta a kötelezőt a Veszprémi KKFT

2019. november 23. 20:38
Egy percig sem forgott veszélyben a vendéglátó, listavezető Veszprémi KKFT győzelme a sereghajtó Rév TSC ellen szombaton kora délután a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának kilencedik fordulójában.

Kvázi kötelező feladat várt Tombor Csaba vezetőedző reménységeire szombaton délután a másodosztályú kézilabda-bajnokság kilencedik körében. A listavezető, feljutást megcélzó bakonyi alakulat ugyanis s sereghajtó Rév TSC gárdáját látta vendégül a Tüzér utcai DEVM Sportcsarnokban.

Bajnokaspiránshoz méltóan kezdtek a veszprémiek, akik az első játékrész tizedik percéhez érve már hatgólos fórnak örvendhettek (10. perc: 9-3). Magabiztosságot, s erőt sugároztak a továbbiakban is a Tombor-tanítványok, akik támadásban, valamint védekezésben is lenyűgözően munkálkodtak (23. perc: 15-7). Fórjukat pedig eredményesen tartották meg egészen a szünetig is a VKKFT játékosai (félidő: 17-9).

Éles Benedek ezúttal öt góllal vette ki a részét a győzelemből Éles Benedek ezúttal öt góllal vette ki a részét a győzelemből

A második játékrészben már hamar, két eltelt minutum után tízgólos volt az előnyük Fazekaséknak (19-19). Amit egészen a mérkőzés hajrájáig sikerült is megóvnia a hazaiaknak (54. perc: 26-16). Az utolsó pillanatokban, talán egészségüket is féltve már nem kockáztattak Háriék, így pedig abszolút megérdemelten, de "csak" hét góllal sikerült nyernie a Veszprémi KKFT csapatának (végeredmény: 27-20).

December elsején, vasárnap 18.00 órakor már egy jóval komolyabb megmérettetés vár a Veszprémi KKFT együttesére. Éles Benedekék ugyanis a szintén feljutásra aspiráló, a tabella harmadik helyén portyázó fővárosi PLER otthonába látogatnak majd.

Férfi kézilabda NBI I/B Nyugati csoport, 9. forduló:
Veszprémi KKFT–Rév TSC 27-20 (17-9)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bátori, Szécsi.
A VKKFT góldobói: Fazekas 6, Éles 5, Hári 5, Somogyi 4, Szmetán 3, Szeitl 2, Kristóf 1, Boros 1. Edzőik: Tombor Csaba és Kovács György.
A Rév legeredményesebb góldobói: Aly 5 (1), Terenyi 4. Edző: Hutvágner István.
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/1.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. december 7. 13:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT ETO-SZESE 30-21
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 18:00 Budapest, Sportkastély PLER-Budapest Veszprémi KKFT 30-30
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 9. 2019. november 23. 13:00 DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Rév TSC 27-20
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 8. 2019. november 17. 16:00 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Szigetszentmiklós Veszprémi KKFT 19-29
kézilabda férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 7. 2019. november 9. 13:00 Veszprém, DEVM Sportcsarnok Veszprémi KKFT Pécsi VSE 30-21
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. 2019. október 18. 19:30 Budaörs Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budaörs Hársfa utca 6. Budai Farkasok VKKFT 19-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 13. 16:00 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok Veszprémi KKFT 17-30