2023. január 28.
//
Károly, névnap

Megszenvedett a két pontért a Fradi ellen a Veszprém

A vendéglátó Ferencváros negyven percen keresztül vezetett a Telekom ellen. A folytatásban azonban érvényesíteni tudta a papírformát a címvédő, amely végül öt góllal megnyerte a férfi kézilabda NB I kedd esti ütközetét.

Az első osztályú férfi kézilabda-bajnokság 11. fordulójában a harmadik és a második helyezett csapott össze – a Ferencváros a címvédő, hibátlan teljesítményű Veszprémet látta vendégül kedd este. Intő jel lehetett a mieink számára a tavalyi fővárosi találkozó, amelyet egyetlen góllal nyertek meg (26-27).

David Davis ennek megfelelően erős keretet állított össze a találkozóra, noha az egyaránt térdsérüléssel bajlódó Lékai Máté és Kentin Mahé mellett Sterbik Árpád, Kent Robin Tönnesen, Gasper Marguc és Manuel Strlek is pihenőt kapott. Az ún. fiatalszabálynak eleget téve két ifjú tehetség, Melnyicsuk Viktor és Bodor Márk is bekerült a meccskeretbe.

Nagy Bence vezetésével 4-2-es rohammal kezdtek a bátor, felszabadult játékkal előrukkoló zöld-fehérek. A veszprémi támadások fazonját Lauge szabta, aki többször is remek helyzetbe Mackvoseket, a szlovén balátlövő pedig rendre be is talált. Zernovic kapus kétszer is kifogott Manaszkovon, ezt kihasználva, Schaffer góljaival továbbra is kettővel vezetett a Fradi (10. perc: 7-5). A mieinknél Mackovsek, az FTC-nél Nagy szállította a gólokat, utóbbi révén a játékrész derekához érve már három volt közte (10-7).

Mackovsek öt gólt szerzett az FTC ellen - Fotó: Vörös Dávid -Telekom VeszprémMackovsek öt gólt szerzett az FTC ellen - Fotó: Vörös Dávid -Telekom Veszprém

Gajic gólját követően kettős emberelőnybe került a Telekom, melynek azonban döcögött a támadógépezete, így nem tudott élni a lehetőséggel. Manaszkov ugyanis a hálóba lőtt, de előtte a vonalra lépett. Davis mester Moraest, Borozant és Nenadicsot is pályára küldte. Az egyenlítést azonban Jahia harcolta ki, aki kétszer is a hálóba bombázott (20. perc: 11-11).

Cupara érkezett Székely helyére, aki azonnal bemutatott egy védést, de a gyengén védekező bakonyiak így sem tudtak fordítani. Ebben a csereként beállt fiatal kapusnak, Merkoviszkinak is nagy szerepe volt, aki több ziccert is védett. Elöl pedig Schäffer és Andjelkovics jeleskedett a házigazdánál (26. perc: 15-14). A Ferencváros a szünetig végig vezetni tudott, az agilisan beszálló Nenadicsnak köszönhetően tartotta a lépést a címvédő (18-17).

Gajic higgadtan értékesített hétméterese nyitotta meg a második félidőt, a túloldalon pedig Nagy mattolta a kapuját visszafoglaló Székelyt. Gajic sorozatban a második büntetőt bevágta, amire Andjelics gyors duplával felelt. Újabb veszprémi labdavesztésből indulva Imre aztán háromra hizlalta a különbséget (35. perc: 22-19). Nagyon kellett Lauge átlövése, a ferencvárosiak ugyanis tovább robogtak, Bohács révén a 38. percben is kettővel vezettek.

David Davisnek sem tetszettek a látottak, a spanyol szakember egyre ingerültebben szemlélődött a kispad mellett. Ekkor magasabb fokozatba kapcsoltak tanítványai. Gajic lőtte be az újabb hetest, Mackovsek pedig már az ötödik akciógólját jegyezte. Nilsson révén először vezetett a Telekom, majd Horváth Attila időkérése után Jahia meg is duplázta az előnyt (45. perc: 24-26).

Nem sokkal később, Ivanovics jóvoltából még visszajött egy gólra rivális, amikor is zsinórban négyszer villant a Davis-csapat (53. perc: 27-32). A szívósan küzdő Fradi öttel a vége előtt háromra csökkentette a hátrányát, de az első gólját szerző Borozan végleg eldöntötte a két pont sorsát. Másodpercekkel a dudaszó előtt pedig Nenadics is betalált, csapata tehát megőrizte százszázalékos mérlegét az NB I-ben (30-35).

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló:
FTC-HungaroControl–Telekom Veszprém 30-35 (18-17)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 1200 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
FTC: Zernovic – Bujdosó 1 (1), Schäffer 5, Debreczeni 3, Andjelics 6, Nagy B. 8, Kovacsics P. 2. Csere: Merkovszki (kapus), Schuch, Burony 1, Mikita, Bohács 1, Imre 2, Ivanovics 1, Prainer, Kiss B. Vezetőedző: Horváth Attila.
Veszprém: Székely – Gajic 8 (5), Jahia 6, Blagotinsek 2, Mackovsek 5, Terzic, Manaszkov 4. Csere: Cupara (kapus), Lauge 2, Moraes 2, Borozan 1, Nenadics 4, Nilsson 1. Vezetőedző: David Davis.

Utolsó módosítás: 2023. január 20. 10:54
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2022/2023 14. 2023. február 11. 17:15 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüredi KSE Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, 2022/2 11. 2023. február 8. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém GOG
kézilabda Férfi kézilabda NB I/B, 2022/2023 16. 2023. február 4. 18:00 Veszprém Aréna BFKA Veszprém AEU Győr
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 13. 2022. december 17. 16:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Cegléd 44-35
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. december 15. 18:45 Bukarest Dinamo Bukarest Telekom Veszprém 31-31
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász 42-28