2020. április 3. // Buda, Richárd névnap

Medencében is remekelt a nyíltvízi világbajnok

A Balaton Úszó Klub Veszprém kiválósága, Rasovszky Kristóf 800 m gyorson bronzérmet szerzett a Kaposváron rendezett rövidpályás országos bajnokságon.

December 11-től 14-ig Kaposváron rendezték a rövidpályás úszó országos bajnokságot, ahol hazánk legjobbjai mérték össze tudásukat.

A hosszútávúszásban világ- és Európa-bajnok, világkupa-győztes Rasovszky Kristóf hat számban is rajtkőre állt, s mindegyikben döntőbe jutott.

Gyurta Gergely, Kalmár Ákos és Rasovszky Kristóf - Fotó: MÚSZ FacebookGyurta Gergely, Kalmár Ákos és Rasovszky Kristóf - Fotó: MÚSZ Facebook

A Balaton Úszó Klub Veszprém klasszisa a legnagyobb sikerét 800 m gyorson érte el, ahol 7:46.20-as időeredményével bronzérmes lett a bajai Kalmár Ákos (7:42.74) és az UTE-s Gyurta Gergely (7:44.90) mögött.

Szokolai László tanítványa 1500 m gyorson negyedik, 400 m gyorson és 200 m háton ötödik, 50 m és 100 m háton pedig nyolcadik helyen csapott célba.