2020. február 26. // Edina névnap

Sima győzelemmel kezdte az évet a Veszprém, Lékai góllal tért vissza

Az első osztályú bajnokságban hibátlan Telekom Veszprém már az első félidőben eldöntötte a sereghajtó Vác elleni péntek esti találkozót. David Davis legénysége a pihenő után kissé kiengedett, de így is tizenhárom góllal verte fiatal átlagéletkorú vendéglátóját.

A tabella utolsó helyén álló, eddig mindössze egyetlen pontot gyűjtő Vác vendégeként kezdte meg a 2020-as év, tehát az idény második felének küzdelmeit a százszázalékos Veszprém az NB I-ben. A címvédő keretébe bekerült a november elején súlyos térdsérülés szenvedő, s emiatt a januári Európa-bajnokságot is kihagyó csapatkapitány, Lékai Máté. Nem úgy Kentin Mahé és Kent Robin Tönnesen, akikre még több hónapos rehabilitáció vár. Az idény végén visszavonuló Sterbik Árpád, valamint az egyaránt távozó Dragan Gajic és Borut Mackovsek mellett Blaz Blagotinsek játékára sem számított David Davis vezetőedző, aki a fiatalok közül a jobbszélső Hornyák Bencének és az irányító Melnyicsuk Viktornak szavazott bizalmat.

Marguc szerezte az esztendő első gólját, de Kovács védéseinek köszönhetően jól tartotta magát a házigazda az első percekben (7. perc: 3-3). Lassanként elérte aztán az „üzemi hőmérsékletet” a veszprémi gépezet, a kezdőként pályára lépő Jahia hetes- és akciógóljaival a játékrész harmadához érve már három volt közte (4-7). Továbbra is a Jahia-Marguc fémjelezte jobbszárny járt élen a gólszerzésben, a Duna-partiaknál pedig Miklián villant meg másodszor (15. perc: 6-9).

Fotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.huFotók: Vörös Dávid - telekomveszprem.hu

Ahogyan arra az erőviszonyok alapján számítani lehetett, tovább nyílt az olló. A fiatal átlagéletkorú Vác már nem tudta tartani a lépést a jókora fizikai és játéktudásbeli fölényben játszó vendégeivel szemben. Nenadics, Strlek és Nilsson góljai után időt kért Gúnya Péter, de csapatán ez sem segített. Cupara könnyű szerrel hárította a kapuja felé érkező lövéseket, miközben négyet lőttek zsinórban (25. perc: 16-16). Kovács védett, Rédai pedig tizenhárom perc után szerzett újabb gólt együttesének. A szünet előtt még Borozan és Nenadics is megvillant, csapatuk így tizenegy gólos fórral várhatta a második felvonást (7-18).

Székely, Manszkov és Lékai érkezett a térfélcsere után a rekordbajnokhoz, amely Lauge vezetésével tovább növelte a különbséget (36. perc: 10-23). A két hónap kihagyás után visszatérő Lékai is megzörgette a hálót. Úgy tűnt, hogy az Építők alapos verést ad riválisának. Nem így lett. A meccs kétharmadánál ugyanis sorozatban hármat lőttek a Pest megyeiek (16-27). Sőt, az egyre szellősebb vendég védekezésnek köszönhetően a folytatásban többször is egyszámjegyűre csökkentették hátrányukat.

Tízzel a lefújás előtt Paczkowski már negyedszer volt eredményes, amikor is Rojkovics után a szintén csereként beállt Gáspár kétszer is a hálóba lőtt (51. perc: 23-30). Davis mester visszaküldte Cuparát a kapuba, s támadásban is ráncba szedte legénységét. Ezt jelezte az egymást követően szerzett öt bakonyi gól, melyek közül a legutolsót a fiatal Hornyák jegyezte (56. perc: 23-35). A rokonszenvesen küzdő váciak így végül nem tudták elkerülni a kiütéses vereséget (26-39).

A Davis-csapat tehát sikerrel hangolt a Tatabánya elleni hétfői (19.00) Magyar Kupa negyeddöntőre.

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:
Váci KSE–Telekom Veszprém 26-39 (7-18)
Vác, 500 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Vác: Kovács J. – Nagy N., Macura 6, Fórizs 3, Kocsi 2, Rédai 4, Miklián 3. Csere: Ulicsinyi (kapus), Singely, Nyári 2, Alföldi, Rozner 2, Gáspár 3, Rojkovics 1, Moór. Vezetőedző: Gúnya Péter.
Veszprém: Cupara – Nenadics 2, Jahia 4 (1), Moraes 2, Terzic, Lauge 3, Strlek 2. Csere: Székely (kapus), Marguc 5, Nilsson 7, Borozan 6, Paczwkowski 5, Lékai 1, Manaszkov 1, Hornyák B. 1. Vezetőedző: David Davis.

Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020 negyeddönt 2020. március 8. 13:00 Szerbia, Újvidék Vojvodina Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 14. 2020. február 29. 17:30 Ukrajna, Zaporizzsja Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 19. tegnap 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász 35-23
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 13. 2020. február 23. 17:00 Veszprém,. Veszprém Aréna Telekom Veszprém Montpellier 24-23
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 16. 2020. február 18. 18:00 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok Mezőkövesd Telekom Veszprém 26-46