//
Pál névnap

Lékai Máté

Lékai: nem a támadásokon múlt, inkább a védekezésen
Lékai Máté szerint nem a támadásokon, inkább a védekezésen múlt, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott nem tudta legyőzni Izland csapatát kedden, és így nem jutott tovább a csoportkörből a magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságon.
Gulyás István: letisztultabban kézilabdáztunk
Gulyás István szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott letisztultabban játszott vasárnap Portugália 31-30-as legyőzése során a magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.
Máthé a legértékesebb góljának tartja a győztes találatot
Máthé Dominik az eddigi legértékesebb góljának tartja azt a találatot, amellyel a magyar férfi kézilabda-válogatott 31-30-ra legyőzte Portugáliát a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap.
Székely: nem így szerettünk volna bemutatkozni
A kapus Székely Márton úgy fogalmazott, a magyar férfi kézilabda-válogatott nem így szeretett volna bemutatkozni a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon, amelynek első fordulójában 31-28-ra kikapott Hollandiától a budapesti MVM Dome-ban.
Csak a második félidővel voltak elégedettek a magyarok Bahrein ellen
Ligetvári Patrik, Lékai Máté, valamint Gulyás István szövetségi kapitány is csak a második félidővel volt elégedett szombaton, miután a magyar férfi kézilabda-válogatott 36-30-ra legyőzte Bahreint a Szigetszentmiklóson rendezett felkészülési mérkőzésen.
Lékai: fokozottabban érezzük a nyomást
Lékai Máté szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott tagjai más világversenyekhez képest fokozottabban érzik magukon a nyomást a jövő csütörtökön kezdődő, részben hazai rendezésű Európa-bajnokság előtt.
Ezt jól elszúrtuk, most aztán kapaszkodhatunk – Lékai Máté
Miután csütörtökön este a negyedik vereségét is elszenvedte a kézilabda Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprém, a jövő évi négymérkőzéses folytatásban bravúrokra lesz szüksége. A 113-szoros válogatott Lékai Máté elvárható önkritikával értékelte csapata teljesítményét.
Fazekas Gergő is meghívót kapott a felnőtt válogatott összetartására
Október 7-9. között Budaörsön edzőtáborozik a férfi kézilabda-válogatott, amelyre Gulyás István szövetségi kapitány 19 fős keretet hirdetett. A Telekom Veszprémből négy, a Fejér-B.Á.L. Veszprémből két játékos kapott meghívót.