2020. február 26. // Edina névnap

Négyes döntőben a Telekom Veszprém

Mindössze tizenhat gólt engedélyezett a vendéglátó Tatabányának a Telekom Veszprém, amely hétfő esti tízgólos sikerével bejutott a legjobb négy közé jutott a férfi kézilabda Magyar Kupában.

Akárcsak egy évvel ezelőtt, idén is Tatabányára látogatott a Veszprém a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében. Tavaly márciusban meglehetősen simán, kilenc góllal nyert a Telekom (21-30), amely a fináléban aztán egy góllal kikapott a Mol-Pick Szegedtől. 2018 októberében – David Davis első magyar bajnokiján – azonban nemcsak megszorította, 26-24-re le is győzte a Bányász a mieinket.

A hosszú ideje maródi Kent Robin Tönnesen és Kentin Mahé mellett Blaz Blagotinsek és Székely Márton sem került be a meccskeretbe. A hazaiak soraiban négy Eb-szereplő magyar válogatott is szerepelt Hornyák Péter, Balogh Zsolt, Sipos Adrián és a veszprémi kölcsönjátékos Győri Mátyás személyében.

A kezdő sípszó előtt a mindkét klubhoz ezer szállal kötődő Kaló Sándorra, az Építők első NB I-es bajnokcsapatának edzőjére emlékezett néma főhajtóssal a telt házas publikum. A korábbi szövetségi kapitány január 28-án hosszú, súlyos betegség következtében, hetvenöt éves korában hunyt el.

Győri jegyezte a hétfő esti kupameccs első találatát, amelyre Jahia egy, Gajic pedig két góllal felelt. Az orosz Komogorov átlövése után ismét Jahia villant meg, 2-4-es állásnál aztán hosszú gólcsend köszöntött be. Mindkét támadószekció sok hibával szuperált, de a két hálóőr, Bartucz és Cupara is remekelt.

Fotó: Vörös Dávid - Telekom Veszprém FacebookFotó: Vörös Dávid - Telekom Veszprém Facebook

Vladan Matics időkérését követően Győri törte meg a hétperces gólszünetet, majd a csereként beállt Lauge, illetve Strlek zörgette meg a hálót. A házigazda továbbra is rengeteg technikai hibával szőtte támadásait, a félidő kétharmadánál már négy volt közte (4-8). Ancsin is feliratkozott a gólszerzők közé, miközben Jahia már háromnál járt. Strlek is hatékonyan értékesítette lehetőségeit, a horvát balszélső főszereplésével a vendég gárda plusz öttel fordulhatott a félidő utolsó öt percére (6-11). Hornyák duplájával zárkózott a Matics-csapat, ám a hajrában – a kiválóan védő Cupara támogatásával – ismét a mieink domináltak (9-14).

Vranjes és Komogorov találataival indult a második felvonás. Az immáron Lékait, Margucot és Manaszkovot is soraiban tudó Telekom nyolc perc elteltével jegyezte az első gólját. A helyenként alacsony színvonalú összecsapáson Balogh két sikeres kísérletével tartotta a lépést a házigazda, amely háromnál közelebb ekkor nem tudott lopódzni (41. perc: 13-16).

Tizenkét minutummal a vége előtt, Balogh hetesének köszönhetően még látótávolságon belül álltak a „tigrisek” (15-19), amikor is zsinórban ötöt vágott a Davis-csapat. Tíz percet kellett várni az újabb hazai gólra, amely Holpert büntetőjéből született meg. Paczkowski bombája után ismét Holpert állhatott a hetes vonal elő, de ekkor már nem tudott túljárni a végig nagyszerűen teljesítő Cupara eszén. Tízgólos sikerével (16-26) bejutott a sorozat négyes döntőjébe a Veszprém.

Lékai Mátéékra szombaton (16.00) újabb idegenbeli kihívás vár, amikor is a Porto vendégeként lépnek pályára a Bajnokok Ligájában.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő:
Grundfos Tatabánya KC–Telekom Veszprém 16-26 (9-14)
Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Tatabánya: Bartucz – Hornyák P. 2, Ancsin 1, Sipos, Ilyés, Vranjes 2, Győri 2. Csere: Demény (kapus), Komogorov 3, Holpert 1 (1), Szász, Davidovics, Borzas 1, Balogh 4 (2), Pásztor Á., Dénes. Vezetőedző: Vladan Matics.
Veszprém: Cupara – Gajic 5 (3), Jahia 3, Nenadics 3, Moraes, Borozan 2, Strlek 4. Csere: Terzic, Lauge 3, Nilsson 1, Mackovsek, Paczkowski 2, Lékai, Marguc 1, Manaszkov 2. Vezetőedző: David Davis.

Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020 negyeddönt 2020. március 8. 13:00 Szerbia, Újvidék Vojvodina Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 14. 2020. február 29. 17:30 Ukrajna, Zaporizzsja Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 19. tegnap 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász 35-23
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 13. 2020. február 23. 17:00 Veszprém,. Veszprém Aréna Telekom Veszprém Montpellier 24-23
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 16. 2020. február 18. 18:00 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok Mezőkövesd Telekom Veszprém 26-46