-0°C
-0°C

Ács Anna ismét megállíthatatlan volt

2020. február 10. 9:41
Az irányító Ács Anna tizenöt (!) találatával kiütéses győzelmet mért boglári vendégeire városunk női kézilabdacsapata vasárnap késő délután, az NB II Dél-nyugati csoportjának tavaszi nyitányán.

Múltidéző

Mint ismert, megyeszékhelyünk kézilabdázónői az NB II Dél-nyugati csoportjának őszi szezonját a tabella előkelő, negyedik helyén zárták életben tartva ezzel esélyüket akár a bajnoki címre is.

Kapcsolódó cikk
Negyedik helyen telel a VPSE
A harmadosztályú női kézilabda-bajnokság idei utolsó fordulójában, a Nagykanizsa vendéglátójaként vasárnap délután aratott hétgólos diadalukkal a tabella negyedik helyén várhatják a tavaszi szezont a Veszprém Pannon SE játékosai.

Tavaszi nyitány

A mögöttünk hagyott hétvégén kezdetét vette a harmadosztályú női kézilabda-bajnokság tavaszi szezonja. A Dél-nyugati csoportban jeleskedő együttesünk, a Veszprém Pannon SE vasárnap késő délután a soron következő, 12. fordulóban a Balatonboglár gárdáját látta vendégül a Városi Tornacsarnokban.

A felek ősszel vívott csatáját szemügyre véve (akkor tizenkét góllal nyert a VPSE) könnyed hazai sikert lehetett jósolni. A találkozó azonban nem így kezdődött: az irányító Ács két kihagyott helyzete, valamint Takács szemfüles találatát követően a hatodik percben már háromgólos hátrányban voltak sportolónőink (1-4).

A veszprémiek kezdeti kapkodó játékát ekkorra azonban higgadt megoldások váltották: 8-1-es sorozatot produkálva a 16. perchez érkezve immár 9-5-re fordították az eredményt Sulyok Erzsébet tanítványai. Négygólos fórját pedig egészen a szünetig meg is tartotta a Pannon SE (félidő: 17-13).

Ács Anna ismét csak hátán cipelte együttesét: az irányító 15 találatot jegyzett a találkozón! (archív fotó)Ács Anna ismét csak hátán cipelte együttesét: az irányító 15 találatot jegyzett a találkozón! (archív fotó)

Az öltözőből visszatérve tovább folytatódott a parázs derbi. Olyannyira, hogy a negyvenedikben (20-17-es részeredménynél) a déli parti rivális irányítója fejjel beleszaladt Németh Kriszta derékmagasságban tartott kezébe is: az esetet a játékvezetők szándékos fejre mért ütésnek vélték, amit azonnal piros lappal jutalmaztak.

A bogláriak ugyanakkor nem tudtak élni óriási lehetőségükkel, hiszen a bakonyi lányok "bosszúból" úgy felszívták magukat, hogy 13-0-s sorozatot produkáltak (53. perc: 33-17). A hajrában hátralévő hét minutumban a VPSE pedig ellenfele összes góljára háromszorosan válaszolt, kialakítva ezzel húszgólos, 39-19-es győzelmét.

Lozsi Annáék hasonlóan csinos gólparádét leghamarabb február 15-én, szombaton 14.00 órakor rendezhetnek, amikor is a megyei nagy rivális Nemesvámos otthonába látogatnak egy könnyűnek még csak véletlenül sem feltételezhető összecsapásra.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 12. forduló:
Veszprém Pannon SE–BBSC Balatonboglár 39-19 (17-13)
Veszprém, Városi Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Csupor, Józsa-Bőhm.
A VPSE góldobói: Ács Anna 15, Takács Bianka 8, Lozsi Anna 5, Németh Kriszta 4, Kun Boglárka 4, Regovics Vilhelmina 2, Szekeres Kinga 1. Edzőik: Némethné Sulyok Erzsébet és Pischné Bankó Zsuzsanna.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Kizárva: Németh (40.).