2020. július 16. // Valter névnap

Bánhidi Bence és Schatzl Nadine az év kézilabdázója

A férfiaknál Bánhidi Bencét, a nőknél pedig Schatzl Nadine-t választották a 2019-es év legjobb kézilabdázójának. A Telekom Veszprém kiválósága, Petar Nenadics az esztendő legjobb légiósa.

A hazai szövetség (MKSZ) tájékoztatása szerint az elnökség a hétfői ülésén döntött erről, Bánhidi és Schatzl egyformán első alkalommal lett az esztendő legjobbja.

A junior férfiaknál Szita Zoltánt, a junior nőknél pedig Vámos Petrát választották a tavalyi év legjobbjának, míg a védőjátékosok között Sipos Adrián és Tomori Zsuzsanna, a kapusoknál Mikler Roland és Bíró Blanka, a Magyarországon játszó külföldi kézilabdázók között pedig a szerb Petar Nenadics, valamint norvég Stine Oftedal kapja az elismerést.   

Strandkézilabdában a férfiaknál Melnyicsuk Viktor, míg a nőknél Kretz Fruzsina lett 2019 legjobbja.

Az év legjobbjai, 2019

Teremkézilabda játékosok:
Az év legjobb női kézilabdázója: SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Az év legjobb férfi kézilabdázója: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged)
Az év legjobb női junior kézilabdázója: VÁMOS Petra (NEKA; DVSC Schaeffler)
Az év legjobb férfi junior kézilabdázója: SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE; Orlen Wisla Plock, lengyel)
Az év legjobb női ifjúsági kézilabdázója: KAJDON Blanka (NEKA)
Az év legjobb férfi ifjúsági kézilabdázója: BOGNÁR Alex (Váci KSE, FTC-HungaroControl)
Az év legjobb női serdülő kézilabdázója: FARKAS Júlia (Győri Audi ETO)
Az év legjobb férfi serdülő kézilabdázója: FAZEKAS Gergő (Veszprém-Felsőörs)
Az év legjobb női védőjátékosa: TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO; Siófok KC)
Az év legjobb férfi védőjátékosa: SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Az év legjobb női kapusa: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Az év legjobb férfi kapusa: MIKLER Roland (Telekom Veszprém; MOL-Pick Szeged)
Az év legjobb női külföldi kézilabdázója: Stine OFTEDAL (Győri Audi ETO)
Az év legjobb férfi külföldi kézilabdázója: Petar NENADICS (Telekom Veszprém)

Strandkézilabda játékosok:
Az év legjobb női strandkézilabdázója: KRETZ Fruzsina (Szentendrei NKE)
Az év legjobb férfi strandkézilabdázója: MELNYICSUK Viktor (Hír-Sat BHC)
Az év legjobb női ifjúsági strandkézilabdázója: UHRIN Lili (Salgótarjáni Strandépítők)
Az év legjobb férfi ifjúsági strandkézilabdázója: FEKETE Ádám (Hír-Sat BHC)

Parasport:
Az év legjobb női csörgőlabda játékosa: SIMON Felicita (Gyengénlátó DSE)
Az év legjobb férfi csörgőlabda játékosa: SZÁRAZ Bálint (Vakok és Csökkentlátók Wesselényi Miklós SE)
Az év legjobb kerekesszékes kézilabda játékosa: TOMOLYA Péter

Játékvezetők:
Az év legjobb játékvezető párosa: HARGITAI Gábor–MARKÓ Gábor
Az év legjobb strandkézilabda játékvezető párosa: MARTON Balázs-TÓBIÁS Richárd
Az év legjobb fiatal női játékvezető párosa: HANTOS Dorina–RÓZSAHEGYI Brigitta
Az év legjobb fiatal játékvezető párosa: PASKA Dániel–VASTAG Sámuel

vehir.hu
Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. THW Kiel 14 9 2 3 437 398 39 20
2. TELEKOM VESZPRÉM 14 10 0 4 448 386 62 20
3. Kielce 14 8 2 4 421 389 32 18
4. Montpellier 14 8 1 5 386 375 11 17
5. Porto 14 6 2 6 400 410 -10 14
6. Vardar Szkopje 14 5 1 8 396 444 -48 11
7. Meskov Breszt 14 4 0 10 401 431 -30 8
8. Zaporizzsja 14 1 2 11 406 462 -56 4
Utolsó módosítás: 2020. március 1. 11:19
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Szeged 20 19 0 1 733 485 248 38
2. Veszprém 19 19 0 0 686 477 209 38
3. Gyöngyös 18 12 1 5 541 496 45 25
4. FTC 18 11 1 6 518 454 34 23
5. Tatabánya 18 11 0 7 511 479 32 22
6. Balatonfüred 18 10 1 7 525 496 29 21
7. Csurgó 18 9 1 8 450 457 -7 19
8. Komló 18 8 2 8 470 478 -8 18
9. Eger 18 6 2 10 482 546 -64 14
10. Dabas 19 6 1 12 487 556 -69 13
11. Orosháza 18 4 2 12 451 520 -69 10
12. Mezőkövesd 18 2 5 11 451 552 -101 9
13. Budakalász 20 2 1 17 492 590 -98 5
14. Vác 18 1 1 16 417 598 -181 3
Utolsó módosítás: 2020. március 10. 21:46
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 10 8 0 2 306 265 41 24
2. PPD Zagreb 10 7 0 3 289 259 30 21
3. Meskov Breszt 10 6 0 4 307 279 28 18
4. Eurofarm 10 4 0 6 279 275 4 12
5. Metaloplasztika 10 4 0 6 272 302 -30 12
6. Szpartak Moszkva 10 1 0 9 254 327 -73 3
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
167 kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 15. 2020. március 10. 18:30 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém 26-33
216 kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020 1/4 2020. március 8. 13:00 Szerbia, Újvidék Vojvodina Telekom Veszprém 26-31
166 kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém 30-33
előző események betöltése

További cikkek

2020. július 16. // Valter névnap